Strona głównaGryAktualnościBaldur's Gate 3 niedostępne na Epic Games Store

Baldur’s Gate 3 niedostępne na Epic Games Store

Chyba nikt nie zaprzeczy, że wczorajszy dzień był pełen emocji dla graczy. Google zdradziło wiele nowych informacji na temat Stadii. Jednak dla starych wyjadaczy zdecydowanie ważniejszy był trailer Baldur’s Gate 3. Co więcej szef studia Larian zapowiedział, że tytuł nie będzie dostępny w Epic Games Store.

Jest to dość zaskakująca decyzja jeżeli weźmiemy pod uwagę to co się działo z nowymi tytułami w ciągu ostatnich miesięcy. Osobiście bardzo cieszy mnie fakt, że Epic nie będzie miał wyłączności na grę, a co za tym idzie gracze będą mieli wybór platformy. No może nie będzie on zbyt wielki jednak pewny. Według zapowiedzi Swena Vincke Baldur’s Gate 3 dostępny na Steam, GOG oraz w Google Stadia.

Zobacz: Baldur’s Gate 3: twórcy Divinity pokazali pierwszy trailer

Zobaczysz strony Steam, pojawią się strony GOG, ale nie pojawią się żadne strony Epic. Nie wierzę w ekskluzywność, wolę być wszędzie.

Wszystko, co robiliśmy w przeszłości, polegało na dostosowaniu się do urządzenia na którym grasz. Urządzenie nie powinno mieć znaczenia, jeżeli chodzi o nasze gry. Tylko w ten sposób będą się one rozprzestrzeniać, więc nie chcę blokować się na jednej platformie lub innej.

Zobacz: Tajemnicza zapowiedź studia Larian to tak naprawdę Baldur’s Gate 3?

Za takie podejście Vincke oraz Larian mają u mnie bardzo dużego plusa. Co więcej Baldur’s Gate 3 będzie wydane na Xbox One, PS4, Nintendo Switch oraz PC. Na razie nie znamy szczegółów fabuły. Według informacji jest to największa gra nad jaką kiedykolwiek pracowało studio. Wczorajszy trailer wygląda pięknie i daje do myślenia, jednak z pewnością upłynie jeszcze wiele czasu zanim zobaczymy kolejne materiały z gry.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię