Strona głównaGryAktualnościBattlefield 2042 - nowe mapy będą mniejsze

Battlefield 2042 – nowe mapy będą mniejsze

Wielu fanów Battlefield 2042 niestety opuściło serwery tej gry i czeka na lepsze jutro. Może ono prędko nie nadejść, ale powoli poznajemy za to plany twórców.

Na początku lutego EA oficjalnie poinformowało, że Battlefield 2042 będzie się dalej rozwijał, ale DICE potrzebuje na to więcej czasu. Opóźniono więc nowy content i deweloperzy są teraz skupieni na doprowadzaniu gry do porządku. W nowym artykule na stronie EA DICE opisuje swoje nowe podejście do map w BF2042.

Zobacz: Apex Legends Mobile – deweloper opóźnia premierę

128 osób na nowych mapach to jeden z argumentów, który miał przekonać fanów do powrotu do BF-a. Niestety w praktyce nie wyszło to na dobre nowej odsłonie serii. Mapy szybko stały się głównym przedmiotem krytyki. Większość lokacji jest ogromna, pusta i oferuje walki tylko w kilku konkretnych miejscach. Wygląda na to, że DICE wyciąga z tego wnioski.

We wspomnianym poście zaadresowana jest wiekszość krytyki i znamy już niektóre rozwiązania tych problemów. Mówiąc krótko, mapy będą mniejsze. Zmienić może się w rezultacie również liczba punktów do przejścia w niektórych trybach, a nawet kształt przestrzeni, na których toczy się walka.

Pierwsze efekty pracy DICE mamy zobaczyć latem tego roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię