Strona głównaKonsoleBattlefield 2042 – porównanie wersji na różnych platformach

Battlefield 2042 – porównanie wersji na różnych platformach

Ruszyły beta testy Battlefield 2042 i nie trzeba było czekać długo na pierwsze porównania gry na konsolach Sony. Nowa produkcja DICE nie radzi sobie zbyt dobrze na PS5.

Od dzisiaj gracze mają możliwość wypróbowania Battlefield 2042 na różnych platformach. Obecnie do zabawy mogą przyłączyć się wyłącznie gracze, którzy zakupili tytuł przedpremierowo. Za dwa dni będzie mógł skorzystać już każdy. Miejmy nadzieję, że EA poradzi sobie wtedy z obciążeniem serwerów.

Zobacz: Ghost Recon za darmo

Tymczasem na kanale ElAnalistaDeBits pojawił się materiał porównujący grafikę Battlefield 2042 na PS4, PS4 Pro oraz PS5. Co ciekawe, na konsolach poprzedniej generacji gra działa przez cały czas w tej samej rozdzielczości. Z kolei na PS5 rozdzielczość waha się pomiędzy 2160 a 1800p. Co więcej, w niektórych momentach gry potrafi spaść nawet do 1440p, co z kolei zapewnia płynność rozgrywki.

Deweloperzy potwierdzili również, że na konsolach poprzedniej generacji na mapie może przebywać do 64 graczy na PS5 może być ich dwa razy więcej. Niestety są też słabe wieści, obecnie gra na konsoli nowej generacji słabo radzi sobie z płynnością oraz sporą ilością błędów graficznych. Kolejną ciekawostką jest to, że na PS4 Pro jest mniejszy poziom szczegółów oraz niższa rozdzielczość cieni niż na PS4. Pozostaje mieć nadzieję, że DICE poradzi sobie także ze spadkami liczby fps zwłaszcza na konsolach PS4, które nie mogą utrzymać 60 klatek na sekundę i często ich liczba spada do 50 lub niżej.

Premiera Battlefield 2042 już 19 listopada na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

  1. Tytuł o porównaniu na różnych platformach.
    W tresci tylko na siłe na skrobane o wersjach PSa…

    Autor do WP aspiruje czy co?

    Chyba trzeba rozważyć użycie przycisku unsub bo jakość spada….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię