Strona głównaWiadomościOprogramowanieWindows 11 – Microsoft pokazał jak obejść wymaganie TPM 2.0

Windows 11 – Microsoft pokazał jak obejść wymaganie TPM 2.0

Microsoft oficjalnie opublikował sposób w jaki ominiecie wymaganie TPM 2.0 w systemie Windows 11. Umożliwi ono zainstalowanie systemu na komputerach, które obsługują TPM 1.2 lub nowsze jednak moduł nie jest fizycznie podłączony.

Windows 11 nadal wymaga, aby Twój komputer obsługiwał TPM 2.0, jednak istnieje oficjalne obejście, dla komputerów, które nie mają podpitego modułu. W skrócie TPM (Trusted Platform Module) to technologia, która chroni dane komputera. Ulepszony moduł TPM oznacza ulepszone zabezpieczenia dla użytkowników systemu Windows 11. Obecnie większość komputerów obsługuje TPM 2.0, jednak nie wszystkie wyposażone są w takie moduły. Według informacji przekazanych przez ekipę PC Gamer, Microsoft opublikował na swojej stronie pomocy samouczek, który pokazuje jak zainstalować Win11 bez TPM 2.0.

Zobacz: MSI Sword 15 – Ostro wyceniony laptop z Core I7-11800H i RTX 3060

Microsoft podkreśla, że nie zaleca instalacji nowego systemu na komputerze, który nie spełnia wymagań. Zachęca także, aby przed instalacją skontaktować się z pomocą techniczną.

Jak zainstalować Windows 11 bez TPM 2.0

W pierwszej kolejności należy upewnić się, że w bios moduł TPM jest aktywowany. Ścieżka dostępu zależna jest od posiadanego komputera i wersji BIOS-u. Jeżeli jest aktywny to należy uruchomić system i wejść w edytor rejestru (Win+R -> regedit) następnie przejść do:

  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup.
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy okno edytora rejestru i wybierz nowy, a następnie DWORD (wartość 32-bitowa).
  • Nazwij go AllowUpgradesWithUnsupportedTPMorCPU.
  • Następnie zmień jego wartość na 1.
  • Następnie powinno być możliwe uaktualnienie do systemu Windows 11 bez TPM 2.0.

Pamiętajcie jednak, że chociaż są to oficjalne informacje przekazane przez Microsoft, to sugerujemy żeby być w pełni świadomym tego co się robi. Pamiętajcie też o kopiach zapasowych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

6 KOMENTARZE

  1. Można sobie obraz wypalić programem Rufus i tam przed nagraniem obrazu zaznaczyć żeby omijał tpm i secure boot wtedy utworzy nam na pendrivie lub płycie obraz który zawsze będzie to pomijał więc nie trzeba grzebać w rejestrze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię