Strona głównaGryAktualnościBethesda: Fallout 76 z obsługą ekranów 21:9. Miało być ładnie, jest kolejna...

Bethesda: Fallout 76 z obsługą ekranów 21:9. Miało być ładnie, jest kolejna wpadka

Posiadacze ultra-panoramicznych monitorów czekali na nowy patch do Fallouta 76. Patch jest. obsługa proporcji 21:9 również, ale to zrodziło kolejne problemy z grą.

Z bólem serca piszę kolejną już wiadomość na temat nieudolności Bethesdy, bo przypomina to już skakanie po leżącym i skopanym człowieku. Tym razem problemem jest dodanie za pomocą kolejnego patcha (1.0.3.10) obsługę rozdzielczości w proporcjach 21:9. Stosowna opcja pojawiła się w Menu, obraz ładnie dopasowuje się do ekranu. Gdzie jest problem?

Otóż użytkownicy Reddita wywnioskowali, że dodanie nowej rozdzielczości powstało w skutek zwykłej zmiany cyferek w pliku konfiguracyjnym .ini. To powoduje, że obraz faktycznie dopasowuje się do szerokich ekranów, ale dzieje się tak na skutek jego rozciągnięcia. To tak jakbyśmy na 100-kilogramowego faceta założyli koszulkę w rozmiarze XS, a nadrukowana na niej piłka do koszykówki zmieniła kształt na piłkę do futbolu amerykańskiego. Żeby tego było mało, rozciągnięcie obrazu powoduje powstawanie zupełnie nowych, nieznanych do tej pory, błędów graficznych.

Zmiana rozdzielczości poprzez modyfikację zapisu w pliku była już od dawna znana w środowisku graczy. To było pójście na skróty i użytkownicy byli świadomi rozjechania obrazu. Bethesda postanowiła uszczęśliwić graczy pakując chałupniczą modyfikację do nowego patcha. Brawo!

Fallout 76 PC w promocyjnej cenie 89 złotych
Problemów Bethesdy ciąg dalszy. Twórcy Fallouta 76 dopuścili do wycieku wrażliwych danych swoich klientów
Zwycięstwo! Bethesda wyśle graczom porządne torby Fallout 76
Polak ma spory problem z Fallout 76, a Bethesda nie ma zamiaru mu pomagać

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię