Strona głównaGryAktualnościNintendo kasuje projekt gry erotycznej z... księżniczką Peach

Nintendo kasuje projekt gry erotycznej z… księżniczką Peach

W 2012 roku niezależny twórca Ivan Aedler umieścił w sieci porno parodię z księżniczką Peach. Po 8 latach grą zainteresowało się Nintendo.

Peach’s Untold Tale to gra w klimatach hentai (japońskiej erotyki), która przez osiem lat pojawiała się i znikała z internetu. W międzyczasie zdążyły ją pobrać miliony graczy. W końcu jednak Aedler ściągnął na siebie zainteresowanie i gniew Nintendo.

Nintendo Princess Peach

Historia Peach’s Untold Tale skończyła się wraz ze zgłoszeniem praw autorskich przez Nintendo. Tym samym pobranie tytułu stało się już niemożliwe. Zamiast linku do niej, strona projektu na GitHubie wyświetla informację, że w projekcie użyto własności Nintendo. Dodano też, że gra nie mieści się w wytycznych legalnego wykorzystania własności intelektualnej, mimo, że twórca tłumaczył się, że miała to być jedynie parodia.

Zobacz: Super Mario 3D All-Stars najczęściej kupowaną grą Amazonu

Gdy była dostępna, gra pozwalała na odgrywanie scen seksu Peach z postaciami z Super Mario, takimi jak Goomba, czy przebieranie jej w różne stroje. Bohaterka mogła nie tylko sypiać z różnymi postaciami, ale też robić to na różne sposoby. Ostatnia aktualizacja do gry pojawiła się 19 kwietnia, wraz z nią twórca napisał wspierającym go graczom, że “wolałby być martwy niż porzucić grę”. Co ciekawe, mimo, że gra była całkowicie darmowa, wspierający przekazywali twórcy regularnie 175 dolarów miesięcznie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię