Strona głównaKonsoleBorderlands 3: Gra przegrzewa konsole

Borderlands 3: Gra przegrzewa konsole

Nie da się zaprzeczyć, że Borderlands 3 w ciągu kilku dni zdobyło rzeszę fanów, pomimo wielu problemów z wydajnością. Gracze konsolowi skarżą się, że produkcja przegrzewa ich konsole Xbox One X i PS4, a zmiana na tryb wydajności nic nie pomaga.

Pecetowa wersja Borderlsnds 3 ma problemy z długim czasem wczytywania danych przy korzystaniu z DX 12 oraz problemy z zacinaniem animacji. Okazuje się jednak, że nie tylko na pudłach gra jest utrapieniem. Konsolowi gracze donoszą, że Borderlands 3 powoduje, że ich sprzęty wręcz gotują się podczas grania. Dotyczy to zarówno Xbox One X jak i PS4 Pro. Wygląda wiec na to, że deweloper nie poświęcił wystarczającej ilości czasu na zoptymalizowanie kodu.

Zobacz: Borderlands 3 na PC ma dwukrotnie więcej graczy niż poprzednia część

O sytuacji donosi serwis SegmentNext,i jak informuje największym problemem gry jest przegrzewanie konsol. Jeden z użytkowników Reddit zgłaszał, że dotyczy to wyłącznie tej produkcji a inne gry działają prawidłowo. Sytuacja wygląda identycznie zarówno podczas gry w 60 FPS w 1920×1080 p jak i 30 FPS w 3200×1800 p.

Zobacz: Borderlands 3 – oficjalna premiera w Polsce (galeria)

Pozostaje liczyć na aktualizacje, która wyeliminuje ten problem. Podobna sytuacja działa się po premierze Fallout 76. Przy czym tytuł Bethesdy całkowicie wyłączał konsolę. Jak sugeruje SegmentNext problemy Borderlands 3 związane są z instalowaniem przez grę chińskich programów szpiegujących. Jednak te zarzuty nie są poparte żadnymi dowodami i raczej powinniśmy podchodzić do tego z dystansem. Teraz pozostaje czekać na łatki, zarówno na konsolach jak i na PC.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię