Strona głównaWiadomościRozrywkaBrightburn, czyli co by się stało, gdyby Superman okazał się zły? (trailer)

Brightburn, czyli co by się stało, gdyby Superman okazał się zły? (trailer)

Zastanawialiście się kiedyś, co by się stało, gdyby młody Kal-El trafił na Ziemię, ale okazał się zły? Częściowo na to pytanie odpowiadają różne komiksy. Teraz z podobnym tematem postanowili zmierzyć się filmowcy. Do sieci trafił właśnie drugi trailer filmu Brightburn.

Zły Superman nie jest niczym nowym w popkulturze. W komiksach mieliśmy do czynienia między innymi z serią „Red Son”. Opowiadała ona alternatywną historię, w której statek małego Kal-Ela nie trafia na ranczo rodziny Clarków. Zamiast tego ląduje w komunistycznym ZSRR, gdzie bohater zostaje wychowany w sowieckim duchu. Z czasem, również dzięki niemu, Związek Radziecki opanowuje prawie cały świat.

Zobacz: Serial Wiedźmin – wyciekła prawdopodobna data premiery

A co by się stało, gdyby zło Supermana było nie kwestią miejsca lądowania i wychowania? Co by było, gdyby Kal-El był po prostu zły tak sam z siebie? Na to spróbuje odpowiedzieć film Birghtburn w reżyserii Jamesa Gunna, odpowiedzialnego między innymi za Strażników Galaktyki. Oczywiście oficjalnie nie jest to alternatywa historia Clarka Kenta i nie ma nic wspólnego z komiksami DC, ale tak naprawdę tym właśnie jest. Zmiana kilku nazw i symboli nie zmienia faktu, że jest to historia, która ma opowiadać alternatywną wersję przygód Supermana.

Zobacz: Siostry Wachowskie pracują nad nowym Matrixem

Do sieci trafił właśnie drugi trailer. Film – moim zdaniem – zapowiada się bardzo ciekawie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię