Strona głównaGryAktualnościBlack Ops 4 ma problemy z wyciekami pamięci - mogą szybciej zużyć...

Black Ops 4 ma problemy z wyciekami pamięci – mogą szybciej zużyć dysk

Call of Duty: Black Ops 4 to prawdopodobnie kolejna wielka gra z gatunku Battle Royale (przynajmniej częściowo), która odbierze graczy PlayerUnknown’s Battlegrounds. Jednak wcześniej Activision musi uporać się ze sporym problemem, jakim jest wyciek pamięci. Może on doprowadzić do bardzo szybkiego zużywania się dysków w naszych komputerach.

Okazuje się, że Call of Duty: Black Ops 4 bez przerwy zapisuje, usuwa i ponownie zapisuje mnóstwo megabajtów danych w trakcie działania. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie skala zjawiska. Kilku użytkowników postanowiło dokładnie zbadać problem. Wyszło na to, że gra potrafi używać nawet 10 GB dodatkowej przestrzeni na dysku, która zostaje ponownie zwolniona po wyłączeniu gry. To dużo. Nawet bardzo dużo.

Zobacz także: COD: Black Ops IV zhakowany: na serwerach zawitał już Aimbot

Ale w czym problem jeśli ktoś dysponuje taką przestrzenią? Ciągłe zapisywanie i usuwanie takiej ilości danych może prowadzić do szybszego zużywania się dysków w komputerze. Zarówno modele HDD, jak i SSD mają swoją wytrzymałość. Im częściej zapisujemy i usuwamy pliki, tym napęd szybciej się zużywają. W przypadku tak dużych plików jest jeszcze gorzej. Oczywiście bardziej podatne są na to dyski SSD.

Oczywiście nie twierdzę, że kilka uruchomień gry może spowodować zużycie dysku. Jednak problem jest duży i twórcy Call of Duty: Black Ops 4 powinni jak najszybciej się z nim uporać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię