Strona głównaGryAktualnościOstateczne potwierdzenie - w Call of Duty: Modern Warfare mikrotransakcje ograniczono do...

Ostateczne potwierdzenie – w Call of Duty: Modern Warfare mikrotransakcje ograniczono do minimum

Wokół wszelkiej płatnej zawartości do Call of Duty: Modern Warfare narosło sporo mitów i zamieszania. Raz otrzymywaliśmy potwierdzenie, potem zaprzeczenie jej obecności – teraz jednak autorzy zajęli w końcu ostateczne stanowisko w tej kwestii. Gracze powinni być zadowoleni.

Najnowsza odsłona Call of Duty: Modern Warfare NIE dostanie płatnego season passa ani płatnych DLC. To oznacza kompletnie nowy standard dla całej serii gier z cyklu Call of Duty. Płatny ma być jedynie Battle Pass, ale z darmową alternatywą.

Jeszcze niedawno bowiem gracze wyśmiewali serię za totalnie idiotyczne pomysły, jak płatny celownik do COD IIII. To ma się jednak zmienić wraz z premierą nowych gier. Autorzy zapewniają, że wszyscy gracze będą mieli równe szanse (niezależnie od platformy, co ma zapewnić cross-play), co oznacza między innymi dostęp do tych samych dodatków, na tych samych warunkach. Tym samym mapy oraz tryby gry będą dostępne dla każdego, bez żadnych opłat. I dotyczy to nie tylko nowego Modern Warfare, ale też wszystkich kolejnych gier z serii Call of Duty. 

Jako alternatywę twórcy proponują Battle Pass, ale i on będzie miał swoją darmową wersję. Możesz zapłacić, by od razu odblokować dodatkowe bronie, upgrade’y i skiny, ale cała ta dodatkowa zawartość będzie dostępna również dzięki postępom w grze. Poza tym Battle Pass nie zostanie udostępniony od razu po premierze gry – ten zaplanowano jeszcze na rok 2019, ale najpierw autorzy dadzą wszystkim okazję do zabawy z “podstawową” zawartością gry. Mamy tylko nadzieję, że dostęp do zawartości Battle Passa nie będzie wymagał „grindowania” w nieskończoność.

Jak podoba Wam się takie podejście do gry?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię