PS Now to usługa streamingu gier w wydaniu Sony. Teraz japoński producent zapewnia, że będzie ona dostępna również na konsoli PlayStation 5.

Przedstawiciel Sony, Yashuhiro Osaki podczas wywiadu dla magazynu Famitsu potwierdził, że PS Now będzie dostępne na konsolach PS5. PS Now to abonamentowa usługa, dzięki której możemy grać bez pobierania plików na konsolę. Za uruchomienie i obsługę gry odpowiedzialne są zewnętrzne serwery.

Zobacz: PS5 może otrzymać wsteczną kompatybilność ze wszystkimi wersjami PlayStation

Obecnie subskrypcja dostępna jest na PC oraz PS4, jednak wyłącznie w 17 krajach. Wśród nich nie ma Polski i na razie nie wiadomo kiedy zostanie u nas udostępniona. Liczymy, że zmieni się to wraz z premierą PS5 lub wcześniej. Co więcej, DualShock 5 będzie łączył się bezpośrednio z Internetem, co docelowo ma zwiększyć responsywność podczas grania w chmurze.

Zobacz: GTA 6, Gran Turismo 7 i Battlefield: Bad Company 3. To jedne z tytułów,…

Jak zapewnia Sony, lista dostępnych tytułów ma być zwiększana każdego miesiąca. Osaki zaznaczył jednak, że część tytułów będzie udostępniana tylko przez określony czas. Możliwe jest, że wkrótce usługa będzie dostępna również na telefony, ale nie została określona data premiery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię