Strona głównaGryAktualnościCall of Duty zwiększyło zysk Activision o ponad 500 milionów

Call of Duty zwiększyło zysk Activision o ponad 500 milionów

Mikrotransakcje w Call of Duty: Modern Warfare święcą triumfy. Multiplayer i battle royale zapewniły Activision konkretny wzrost przychodów. 

Raportów finansowych ciąg dalszy. Przychodzi jeden z tych momentów w roku, kiedy Activision podsumowuje swój kwartał i wszyscy dziwią się, ile gracze wydają na skiny. Tym razem głównym bohaterem jest Call of Duty: Modern Warfare.

Zobacz: Jak szybko levelować bronie w Call of Duty: Warzone?

Activision zarobił 536 milionów dolarów więcej w ostatnim kwartale niż w tym samym okresie zeszłego roku. Blizzard zyskał dodatkowe 19 milionów dolarów. King zarobiło 41 milionów więcej na Candy Crushu. Większość zasług należy się jednak nowemu Call of Duty.

Jeszcze przed premierą popularnego trybu battle royale MW radziło sobie bardzo dobrze, bijąc kolejne rekordy swojego poprzednika, Black Ops 4. Wygląda na to, że odejście od starego systemu DLC, Battle Passy i postawienie na bogaty w skiny sklep wyszły Activision na dobre. Warzone ma zostać z nami na dłużej i wciąż zarabiać pieniądze. Nowy CoD z kolei prawdopodobnie zaadaptuje monetyzację, która przynosi w tym roku wydawcy tak duże pieniądze.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamespot
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię