Strona głównaGryAktualnościCD Projekt RED może nie wyrobić się z nową grą do 2021...

CD Projekt RED może nie wyrobić się z nową grą do 2021 roku

CD Projekt RED w tym momencie pracuje nad dwiema grami – Cyberpunk 2077 oraz niezapowiedzianą jeszcze produkcją RPG. Obie miały zadebiutować do końca 2021 roku, ale szansa na to jest już raczej niewielka. Zasugerował to sam Marcin Iwiński – współzałożyciel CD Projekt RED.

Już kilka miesięcy temu polskie studio oficjalnie zapowiedziało, że pracują nad dwiema grami AAA i obie zadebiutują do końca 2021 roku. Jeszcze niedawno zostało to potwierdzone przez moderatorkę oficjalnego forum CD Projekt RED, która odpowiedziała na pytanie jednego z użytkowników. Niektórzy nawet spodziewali się, że druga gra zostanie zapowiedziana na E3 2019, ale do tego nie doszło. Czemu? Bo dotychczasowy termin jest już mało realistyczny.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – znamy zarys fabuły i rolę Keanu Reevesa

Marcin Iwiński – jeden ze współzałożycieli CD Projekt RED – w rozmowie z E3 Coliseum przyznał, że tworzenie jednocześnie dwóch gier AAA jest dla nich marzeniem na przyszłość.

– Jesteśmy bardzo blisko zatrudnienia 1000 utalentowanych osób, głównie z Polski. Około 700 z nich to deweloperzy, z których 400 pracuje nad Cyberpunkiem 2077. Zatem większość naszego zespołu pracuje nad tą grą – powiedział Iwiński.

W trakcie rozmowy przyznał też, że już przy okazji Wiedźmina 3 myśleli, że uda im się jednocześnie pracować nad przygodami Geralta i Cyberpunkiem, ale okazało się to niemożliwe.

– Naszym marzeniem na przyszłość są dwa zespoły, które jednocześnie pracują nad różnymi produktami. Mieć dwa wielkie zespoły w tym samym czasie. Mówię, że to marzenie, ponieważ tworząc wielkie, otwarte światy potrzebujesz wszystkich możliwych zasobów. Zapowiadając 7 lat temu Cyberpunk 2077 myśleliśmy, że będziemy mieli zespół dla Wiedźmina i zespół dla Cyberpunka, ale to nie działało w ten sposób. W rzeczywistości mieliśmy mały przedprodukcyjny zespół dla Cyberpunka, a wszyscy inni pracowali nad Wiedźminem – dodał Iwiński.

Czy zatem jest szansa, że do końca 2021 roku zadebiutuje kolejna, wielka gra z logo CD Projekt RED? Słowa Marcina Iwańskiego zdają się sugerować, że to mało możliwe. Aktualnie priorytetem jest Cyberpunk 2077. Z drugiej strony, jeśli z 700 osób tylko 400 pracuje nad grą z Keanu Reevesem, to znaczy, że pozostałe 300 może już tworzyć następne dzieło. To spora grupa, która jest w stanie sprostać wymaganiom. Ale czy 2,5 roku wystarczy, gdy nawet nie wiemy, co to jest za gra? Myślę, że prace nie są zaawansowane i dlatego cały czas CD Projekt RED nie zdradza żadnych informacji.

Zobacz: Cyberpunk 2077: Nie lubicie zabijać? Cyberpunka ukończycie bez ani jednego trupa na koncie

Osobiście nie wierzę już, że druga gra trafi do nas do końca 2021 roku. Bardzo bym tego chciał i bardzo bym chciał, aby była to produkcja z uniwersum Wiedźmina. Ale szansa na dotrzymanie terminu jest już chyba niewielka.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię