Strona główna Wiadomości Oprogramowanie Epic Games kupuje kolejną firmę. Pomoże rozwinąć launcher?

Epic Games kupuje kolejną firmę. Pomoże rozwinąć launcher?

Epic Games Store to znienawidzony przez wielu graczy launcher. Obrywa mu się między innymi za brak wielu podstawowych funkcji. Jakiś czas temu twórcy zapowiedzieli całą listę zmian, które mają polepszyć sytuację. Dodatkowo może w tym pomóc przejęta firma.

Niedawno Epic Games kupiło Psyonix, czyli twórców gry Rocket League. Teraz do grona przejętych podmiotów dołącza kolejna firma o nazwie Houseparty. Dziwić może to, że nie jest ona w żaden sposób związana z rynkiem gier. Ale jeśli zastanowimy się nad tym bardziej, to taki zakup ma wiele sensu.

Zobacz: Epic Games Store nie pozwala kupić zbyt dużo gier

Czym zajmuje się firma Houseparty? Stworzyli oni aplikację do rozmów wideo, której można używać na komputerach z Windowsem (przez przeglądarkę Chrome), Mac OS, a także urządzeniach mobilnych z Androidem oraz iOS. A to właśnie jedna z tych funkcji, których brakuje w Epic Games Store – możliwość komunikowania się ze znajomymi. Dlatego możemy wywnioskować, że chodzi właśnie o zintegrowanie funkcji Houseparty z launcherem. Zresztą sugeruje to wypowiedź Tima Sweeneya – prezesa Epic Games.

– Houseparty zbliża do siebie ludzi, tworzy pozytywne interakcje w mediach społecznościowych w czasie rzeczywistym. Łącząc z nimi siły możemy stworzyć przyjazne doświadczenie, którego nie udałoby nam się osiągnąć samodzielnie – skomentował szef Epic Games.

Firmy jednocześnie zapewniły, że Houseparty nadal będzie działać oddzielnie i dane użytkowników nie będą przekazywane między podmiotami. Zatem kiedy możemy się spodziewać nowych funkcji Epic Games Store? Lista zmian i daty ich wprowadzenia zostały ogłoszone już w marcu. Szczegóły znajdziecie w naszym wcześniejszym tekście: Epic Games Store zmieni się diametralnie w najbliższych miesiące. Znamy konkretne plany.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE