Strona głównaGryAktualnościCD Projekt RED: Patrzymy na PS5 i Xbox Scarlett. Cyberpunk 2077 na...

CD Projekt RED: Patrzymy na PS5 i Xbox Scarlett. Cyberpunk 2077 na nowych konsolach?

W kwietniu 2020 roku ma zadebiutować Cyberpunk 2077. To oznacza, że w produkcję CD Projekt RED zagramy mniej więcej pół roku przed premierą konsol nowej generacji. Nie oznacza to, że PlayStation 5 i Xbox Scarlett nie interesują polskiego studia.

O konsole kolejnej generacji został zapytany Miles Tost z CD Projekt RED. Jak nie trudno się domyślić, są one w kręgu zainteresowań polskiego studia.

– Patrzymy na konsole kolejnej generacji i może ich użyjemy, ale aktualnie nie są one w kręgu naszych zainteresowań. Musimy patrzeć na to, co dzieje się w przemyśle growym, bo jesteśmy jego częścią i musimy patrzeć w przyszłość. W tym samym czasie jesteśmy studiem, które skupia się na tym, co robi w danym momencie, więc nasze główne zainteresowanie skierowane jest na obecną generację konsol i PC-ty. Kto wie, może gdy już wyjdą… Ale póki co skupiamy się na Cyberpunk 2077, w którym mamy jeszcze coś do zrobienia – skomentował Miles Tost.

Konsole kolejnej generacji – Xbox Scarlett i PlayStation 5 – mają zadebiutować pod koniec 2020 roku. W obu przypadkach mają wykorzystywać podzespoły AMD, wyprodukowane z wykorzystaniem litografii 7 nm, w tym procesor Zen 2 oraz układ graficzny Navi. Obaj producenci mówią co obsłudze nawet rozdzielczości 8K i 120 klatkach na sekundę, ale raczej nie w grach. Według ostatnich doniesień PlayStation 5 ma być mocniejsze od konkurenta.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGameSpot
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię