Strona głównaGryAktualnościCD Projekt RED stworzy więcej gier w uniwersum Wiedźmina i Cyberpunk

CD Projekt RED stworzy więcej gier w uniwersum Wiedźmina i Cyberpunk

To oficjalne – CD Projekt RED stworzy więcej gier w uniwersum Wiedźmina i Cyberpunk. Polska firma zapowiedziała, że przechodzi na model dwóch głównych marek, na których zamierza się skupić.

Wprowadzenie na rynek gier całkowicie nowej marki nie jest zadaniem łatwym. Mamy na to wiele dowodów. Wpadki zdarzają się nawet najbardziej doświadczonym twórcom. Weźmy chociażby Anthem, który miał być wielkim sukcesem, a okazał się w najlepszym przypadku przeciętny. Nie dziwi zatem, że deweloperzy coraz rzadziej decydują się na ryzyko. Podobnie będzie w przypadku CD Projekt RED, które oficjalnie zapowiedziało, że ich model wydawniczy skupi się na dwóch seriach: Wiedźminie i Cyberpunk.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – “deep dive” nagrano z użyciem ray tracingu. Wiemy na jakiej karcie

Takie informacje pojawiły się w najnowszym raporcie finansowym za pierwszy kwartał 2019 roku.

– Zarządzanie dwoma ważnymi markami, Wiedźminem i Cyberpunkiem, oraz paroma niezależnymi ekipami pozwala firmie prowadzić równoległe prace nad kilkoma projektami jednocześnie. Ta migracja w kierunku modelu podwójnej franczyzy pozwala również na optymalizację działalności produkcyjnej i finansowej, zmniejszając ważne czynniki ryzyka i ułatwiając pracownikom profesjonalną realizację – możemy przeczytać ze sprawozdania.

Nie trzeba być geniuszem, aby między wierszami przeczytać, że powstaną kontynuacje zarówno Wiedźmina, jak i Cyberpunk. Nie ma innej możliwości skoro polska firma skupia się na tych dwóch uniwersach. Czy to oznacza, że druga gra AAA, która ma powstać do końca 2021 roku to właśnie Wiedźmin 4? Tego nie można wykluczyć, ale póki co to cały czas tylko spekulacje. Na pewno byłoby to coś, co ucieszyłoby graczy na całym świecie. Jestem przekonany, że zainteresowanie Wiedźminem 4 byłoby jeszcze większe niż Cyberpunkiem.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – nowy gameplay zdradza sporo informacji o grze

Oczywiście nie oznacza to, że CD Projekt RED będzie tworzyć tylko gry z serii Wiedźmin i Cyberpunk. W tak zwanym międzyczasie ma też powstać kilka mniejszych projektów. Jednak skupienie się na dwóch markach wydaje się sensowne. Seria Wiedźmin cały czas przynosi CD Projekt RED ogromne zyski, a Cyberpunk 2077 to chyba najbardziej wyczekiwana produkcja najbliższych miesięcy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

  1. Autorze, nie trzeba być „gieniuszem”, żeby zrozumieć różnicę między słowami kontynuacja, a nowa gra z uniwersum Wiedźmina. CDPR już nie raz mówił/pisał o tym, że przygody Geralta to temat zamknięty i powstaną wyłącznie nowe gry, a nie sequele. Warto chyba poprawić ten sens, żeby nie robić czytelnikom nadziei 😉

  2. Bardzo chciałabym gry w uniwersum Wiedźmina, ale nie chciałabym być skazana na narzuconą przez Redów jedną postać Geralta z Rivii, szczególnie, że jego historia została w W3 zamknięta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię