Strona głównaWiadomościHardwareNowa wtyczka zasilająca PCIe Gen5, na horyzoncie, ma dostarczyć aż 600W

Nowa wtyczka zasilająca PCIe Gen5, na horyzoncie, ma dostarczyć aż 600W

Wcześniejsze plotki dotyczące nowego wtyku zasilania w kartach graficznych, stały się faktem za sprawą specyfikacji wtyczki PCIe Gen5, która ma być powszechnie stosowana w nowych kartach graficznych.

Informację o wprowadzeniu nowego wtyku podał Igor Wallossek, z portalu Igor’sLAB. Udało mu się zdobyć schemat najnowszej wtyczki wraz z jej specyfikacją. Co więcej, wtyk ten ma być wykorzystywany w kartach graficznych już od przyszłego roku.

Według specyfikacji wtyk ten ma mieć łącznie 16 lini, dwanaście z napięciem i cztery sygnałowe. Co ciekawe wtyk ten jest niekompatybilny ze wtykiem MicroFit Molex, który był wykorzystywany przy okazji modeli NVIDIA GeForce RTX 3000 Founders Edition.

Wymiary najnowszego wtyku to 18,85 mm x 9 mm, więc sam wtyk jest dość kompaktowy.

Jak podaje PCI-SIG specyfikacja prądowa najnowszego wtyku to pojedynczy pin

wytrzymuje obciążenie 9,2 A, co przy napięciu 12 V, daje łącznie 55,2 A, co przekłada się na 662 W mocy z pojedynczej wtyczki, chociaż jak podaje specyfikacja końcowa moc została ograniczona do 600 W, zostawiając bezpieczny margines wytrzymałości w postaci 10% zapasu.

Wygląd wtyku jest dość nietypowy, ponieważ pod dwunastoma wtykami zasilania, znajdują się cztery piny sygnałowe, na tę chwilę nie wiemy, do czego będą one wykorzystywane.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię