Strona głównaWiadomościOprogramowanieCreative prezentuje nową wersję technologii Super X-Fi

Creative prezentuje nową wersję technologii Super X-Fi

Rok temu firma Creative zaprezentowała linię urządzeń z technologią Super X-Fi. Technologia ta, nazywana holografią słuchawek, ma poprawiać wrażenia z korzystania ze słuchawek w każdym aspekcie ich pracy. Teraz, na targach CES 2020, firma zaprezentowała jej ulepszoną wersję – Super X-Fi Gen2.

Technologia Super X-Fi ma odwzorowywać w słuchawkach scenę dźwiękową z drogich systemów 5.1 i 7.1, a dodatkowo personalizuje ją pod konkretnego użytkownika z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. W ten sposób baza profili z początkowych kilkudziesięciu tysięcy wzrosła do kilkuset tysięcy. To umożliwiło badania i ulepszenie tej technologii.

Zobacz: Creative T-100 – niewielkie głośniki o sporych możliwościach

Dźwięk realizowany za pomocą Super X-Fi Gen2 ma być bardziej szczegółowy i dokładny. Przekładać się to ma również na większą subiektywną przyjemność płynącą z obcowania z dźwiękiem. Lepszy dźwięk uzyskuje się nie tylko przy słuchaniu muzyki, ale też w trakcie grania. Poprawiono między innymi uzyskiwane pozycjonowanie. Ponad to Creative stworzyła specjalny, dedykowany profil dla gier FPS, połączony z zestawem SXFI Gamer.

Firma Creative obiecuje też, że nowa generacja technologii Super X-Fi to także poprawione zużycie energii w przypadku słuchawek bezprzewodowych. Oszczędności mają sięgać nawet 10%. 

Zobacz: Nowe monitory Della na CES 2020. Firma zaprezentuje 86-calowego giganta

Najważniejsze jest jednak to, że aby korzystać z nowych rozwiązań, nie trzeba nabywać nowych słuchawek – wystarczy aktualizacja firmware już posiadanych. Potem wystarczy już tylko pobrać nowe profile – i można cieszyć się polepszonym dźwiękiem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię