Strona głównaEsportCounter-StrikeCS:GO - profesjonalny gracz dostaje bana na pięć lat

CS:GO – profesjonalny gracz dostaje bana na pięć lat

Przykry finał sprawy przyłapania gracza CS:GO na oszukiwaniu podczas finału turnieju Extremesland Asia oraz turnieju ESL India Premiership. Nikhil 'forsaken' Kumawat był członkiem zespołu OpTic India, obecnie dostał pięcioletni zakaz uczestnictwa w rozgrywkach esportowych.

Niedawno informowaliśmy Was o przyłapaniu gracza OpTic Inidia na oszukiwaniu. Ostatecznie Kumawat otrzymał pięcioletni zakaz działań związanych z esportem dla jakiejkolwiek organizacji będącej członkiem Esports Integrity Coalition (ESIC). Przedstawiciele związku powiedzieli, że dowody przeciwko Nikhilowi są przekonujące i ponad wszelką wątpliwość wskazały, że oszukiwał zarówno podczas turnieju Extremesland Asia, jak i podczas ESL India Premiership co przyczyniło się do zwycięstwa zespołu OpTic India.

W oświadczeniu ESIC możemy przeczytać:

Podczas gdy znaczna cześć dowodów była dostępna przez kilka dni i było wiele wezwań do szybkiej decyzji na temat dożywotniego zakazu, poświęciliśmy nasz czas, aby działać zgodnie z procedurą. Kumawat miał prawo do sprawiedliwego procesu, dlatego staraliśmy się skontaktować z nim, aby dać mu czas na przyznanie się do winy i zaakceptowanie kary, lub nie przyznać się i samodzielnej obrony przed niezależnym zespołem dyscyplinarnym. Niestety nie skorzystał z tej szansy.

W temacie zabrał również komisarz ESIC Ian Smith:

To zawsze jest bardzo smutne, gdy coś takiego dzieje się w esporcie. Ta sprawa jest jednak szczególnie rozczarowująca, ponieważ wcześniej okazaliśmy Kumawatowi współczucie a nie docenił tego i spowodował wielkie szkody w hinduskim CS:GO i zniszczył doskonałą konkurencję. W esporcie nie ma miejsca dla takich jak on. Osobiście mam nadzieję, że nigdy więcej nie zobaczymy go w CS:GO, ani w żadnej innej grze.

Kumawat nie zareagował na próby kontaktu ze strony ESIC, to wydał oświadczenie dla AFK Gaming, w którym przeprasza za swoje zachowanie i przyznał, że jego koledzy z drużyny nie mieli pojęcia, że oszukuje. ESIC potwierdziło, że nie znaleziono żadnego oprogramowania na dyskach SSD pozostałych członków zespołu OpTic India. Mimo to krótko po tym incydencie zespół CS:GO OpTic India został rozwiązany.

I przez głupotę zniszczył karierę zarówno sobie jak i pozostałym członkom zespołu. A co Wy sądzicie na ten temat? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcepcgamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię