Strona głównaEsportCounter-StrikeZawodnik CS:GO przyłapany na oszukiwaniu i to na turnieju LAN-owym

Zawodnik CS:GO przyłapany na oszukiwaniu i to na turnieju LAN-owym

Nie często zdarza się przyłapanie profesjonalnego gracza CS:GO na oszukiwaniu. A coś takiego na turnieju LAN-owym to już prawdziwe wydarzenie. No to właśnie do czegoś takiego doszło.

Na szczęście sprawa nie dotyczy nikogo ze światowej czołówki. Na oszukiwaniu został przyłapany Nikhil ‘forsaken’ Kumawat – zawodnik OpTic India. Wraz z drużyną brał on udział w turnieju eXTREMESLAND 2018 Asia Finals. Przegrali swój pierwszy mecz i w pojedynku o pozostanie w zawodach mieli zmierzyć się z Revolution w systemie BO3. Pierwsza mapa padła łupem OpTic India, ale na tym rywalizacja się zakończyła.

Administratorzy turnieju zorientowali się, że forsaken używa niedozwolonych programów wspomagających, czyli po prostu cheatów. Stało się to mniej więcej w połowie drugiej mapy. OpTic India zostało natychmiastowo zdyskwalifikowane, a sam zawodnik błyskawicznie wysłany samolotem do domu. Na ten moment nie wiadomo, jaka będzie jego przyszłość, ale raczej nie maluje się ona w zbyt kolorowych barwach.

AKTUALIZACJA:

Forsaken został wyrzucony z OpTic India. Całą sprawę skomentował na łamach HLTV.org Jesal Parekh z OpTic Gaming:

– Gracz złapany na oszustwie został zwolniony z organizacji. Nie tolerujemy takiego zachowania. Chcemy przeprosić wszystkie inne zaangażowane w to zespoły i organizacje. To nie fair wobec wszystkich drużyn, których oszustwa mogły dotknąć. Przepraszamy też Indie i wspierających nas fanów. To ogromny cios dla kraju. Niefortunnie wymierzyła go jedna egoistyczna osoba. Oficjalne oświadczenie zostanie wkrótce przez OpTic Gaming wydane, ale chcę wyraźnie zaznaczyć, że pozostali czterej gracze nie mieli o tym pojęcia i nigdy nie zgodziliby się grać, jeśli tylko natknęliby się na najmniejsze nawet ślady oszustwa – powiedział

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię