Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077 – czy do gry zostaną wprowadzone mikrotransakcje?

Cyberpunk 2077 – czy do gry zostaną wprowadzone mikrotransakcje?

Podczas jednego z wywiadów John Mamais, szef krakowskiego oddziału CD Projekt RED wypowiedział się na temat nadchodzącego Cyberpunk 2077. Poruszył on między innymi kwestię wprowadzenia do tytułu mikropłatnosci.

Ekipa CD Projekt i Cyberpunk 2077 w ostatnim czasie gościła na wszystkich liczących się konwentach gamingowych. Podczas PAX Australia ekipa serwisu Gamespot zagadała do Johna Mamaisa, szefa krakowskiego oddziału studia. Dowiedzieli się kilku interesujących rzeczy.

Jedno z pytań dotyczyło możliwości wprowadzenia przez deweloperów mikrotransakcji w Cyberpunk 2077. Mamais odpowiedział:

Uważam, że dodawanie mikropłatności do gry już po premierze to zły pomysł, ale najwyraźniej bardzo dochodowy. Będzie to niewątpliwie trudna decyzja dla osób, które zajmują się u nas stroną biznesową, ale skoro wszyscy nienawidzą mikropłatności, to po co mamy robić coś, przez co utracimy wsparcie naszych klientów.

Szkoda, że podobnego podejścia nie miało Activision, które wprowadziło mikropłatności do Call of Duty: Black Ops IV już po premierze gry. Ominęli w ten sposób negatywne opinie w recenzjach, skusili wielu graczy i łup obuchem siekiery w głowę. Ciekawe czy w Modern Warfare będzie taka sama historia?

Zobacz: Cyberpunk 2077 – w grze dostępne będzie oprogramowanie Demona

W dalszej części rozmowy zostały poruszone również kwestie wydania gry na konsole Nintendo Switch, o czym informowaliśmy w jednym z poprzednich artykułów.

Cyberpunk 2077 trafi na PC, PS4 oraz Xbox One oraz Google Stadia już 16 kwietnia 2020. Możemy spodziewać się również, że gra trafi na konsole nowej generacji, ale to zostanie oficjalnie potwierdzone dopiero po prezentacji PS5 i Xbox Scarlett.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię