Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077 - gracz nie będzie mógł atakować dzieci ani ważnych NPC

Cyberpunk 2077 – gracz nie będzie mógł atakować dzieci ani ważnych NPC

Cyberpunk 2077 ma nam dać sporą swobodę jeśli chodzi o kreowanie postaci czy sposób gry. Będą jednak również pewnego rodzaju ograniczenia. Jednym z nich będzie “zakaz” zabijania dzieci oraz NPC ważnych dla fabuły.

Całe szczęście, że autorzy Cyberpunk 2077 zdają się być bardzo otwarci na pytania ze strony rosnącej społeczności fanów gry. Jeden z nich zdecydował się zapytać wprost czy będzie można zabijać zwykłych mieszkańców świata gry. A jeśli nie – to w jakie inne, “brutalne” sposoby będzie można wchodzić z nimi w interakcję.

Zobacz: Cyberpunk 2077 ma wyglądać przepięknie i to nawet na konsolach

Odpowiedź ze strony studia była jasna. Nie będzie można zaatakować (o zabijaniu nie wspominając) ani dzieci, ani NPC powiązanych z fabułą gry. Natomiast będzie można stosować przemoc wobec wszystkich innych postaci napotkanych w grze. 

To może jednak dawać pole do pewnego rodzaju “nadużycia”. Gra ma bowiem posiadać system, według którego częste wykonywanie czynności będzie prowadziło do jej lepszego opanowania. Czy w ten sposób mieszkańcy miasta nie staną się łatwym “workiem treningowym” dla bohatera? Na szczęście CD Projekt RED już kilkukrotnie pokazał, że przygotowuje swoje gry na taką ewentualność.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię