Strona główna Gry Aktualności Cyberpunk 2077 ma wyglądać przepięknie i to nawet na konsolach

Cyberpunk 2077 ma wyglądać przepięknie i to nawet na konsolach

Prezentacja Cyberpunk 2077 zachwyciła niemal wszystkich. Jednak wiele osób zaczęło się zastanawiać, jak gra będzie się prezentować na gorszych komputerach i konsolach obecnej generacji, którym daleko do mocy PC-tów? CD Projekt RED zapewnia, że gra będzie przepiękna.

Cyberpunk 2077 wygląda rewelacyjnie. Wszyscy to widzieliśmy już na poprzedniej prezentacji gameplayu. Jednak nie sposób pominąć kwestii specyfikacji komputera, na którym gra była uruchomiona. Była to maszyna z najwyższej półki, na którą stać relatywnie niewiele osób. Poza tym namnażały się doniesienia o sporych problemach z optymalizacją gry. Niektórzy mówili, że CD Projekt RED jest w stanie wyciągnąć zaledwie 13-15 klatek na sekundę na obecnych konsolach. Alvin Liu zapewnia, że to nie będzie problemem.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – popłaczecie się przez niektóre zadania

Liu, w trakcie wywiadu, został zapytany o grafikę w Cyberpunk 2077 i kwestie optymalizacji na konsolach obecnej generacji oraz słabszych komputerach. Jego odpowiedź budzi nadzieje, że wszystko będzie w porządku.

– Nie, to nie jest problem, bo mamy własny silnik RED Engine. Traktujemy konsole jako sprzęty najwyższej klasy i gra wygląda na nich rewelacyjnie. Oczywiście, jeśli wydasz 2000 dolarów na PC-ta, to gra będzie wyglądać lepiej. Ale grafika w Cyberpunk 2077 jest niesamowita jak na konsole i słabsze komputery – powiedział Alvin Liu z CD Projekt RED.

Najprawdopodobniej nie trzeba tego przypominać, ale jeśli nie pamiętacie, to Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku w wersji na PC, PS4 oraz XOne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE