Strona głównaGryAktualnościPokemon Sword i Shield – nowe gatunki i możliwość powiększania stworków

Pokemon Sword i Shield – nowe gatunki i możliwość powiększania stworków

Nowe wideo z Pokemon Sword i Shield zaprezentowało nam kilka nowych stworków. Ale nie to jest najciekawsze. Nintendo potwierdziło obecność Gigantamax, czyli nowej formy transformacji Pokemonów.

W trakcie krótkiego wideo możemy zobaczyć kilka nowych Pokemonów: Alcremie (typ wróżka), Yamper (typ elektryczny), Rolycoly (typ skalisty) oraz Duraludon (typ metalowo-smoczy). Nintendo zaprezentowało też kilku mistrzów, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć w trakcie rozgrywki w Pokemon Sword i Shield. Ale najciekawiej prezentuje się nowa forma transformacji – Gigantamaxing.

Zobacz: Pokemon Sword i Shield – już nie złapiemy ich wszystkich

Po wykorzystaniu Gigantamax nasz stworek nie tylko urośnie do niebotycznych rozmiarów, ale też zmieni swój wygląd i zdobędzie nowy, unikalny ruch zwany G-Max Move. Co ważne, nie każdy stworek będzie w stanie wykonać taką przemianę. Ta ma być zarezerwowana tylko do poszczególnych gatunków, z których nie każdy przedstawiciel będzie w stanie się transformować. Na ten moment potwierdzono, że Gigantamax będą w stanie wykonać Drednaw oraz Corviknight, ale na wideo widzimy, że robi to też Alcremie.

Zobacz: Junichi Masuda broni Pokemon Sword/Shield przed krytyką

Japończycy potwierdzili też, że historia ewolucji Larvitara i Goomy będzie ekskluzywna dla Shield, a Deino i Jangmo-o dla Sword. Premiera gier zaplanowana jest na 15 listopada 2019 roku na Nintendo Switch.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię