Strona głównaKonsoleCyberpunk 2077 – jak aktualizacja wpłynęła na wydajność gry na PS4 i...

Cyberpunk 2077 – jak aktualizacja wpłynęła na wydajność gry na PS4 i PS5

Cyberpunk 2077 powrócił do sklepu Sony, czy jednak warto wracać do Night City? Według materiałów porównawczych warto.

Ekipa Digital Foundry przygotowała materiał sprawdzający wydajność Cyberpunk 2077 po aktualizacji 1.23 na PS4, PS4 Pro oraz PS5. Łatka poprawiła nie tylko wydajność gry, ale również wyeliminowała błędy związane z zadaniami, zduplikowanymi postaciami niezależnymi, błędy animacji, interfejsu oraz wiele innych mniejszych błędów.

Zobacz: Twórcy Gotham Knights mogą pracować nad grą z Supermanem

Cyberpunk 2077 został wycofany ze sklepu sony w grudniu zeszłego roku z powodu licznych błędów psujących rozgrywkę oraz kiepskiej wydajności. Kilka dni temu gra powróciła, jednak nadal widnieje ostrzeżenie o problemach z wydajnością. Sugerowane jest granie na PS4 Pro lub PS5. Standardowa wersja PS4 nie radzi sobie najlepiej z tym tytułem.

Poniżej możecie obejrzeć materiał Digital Foundry weryfikujący wydajność gry. Według testów liczba klatek na PS4 wzrosła, ale wciąż nie jest zadowalająca, zwłaszcza na ulicach i podczas walki. PS4 utrzymuje około 20 z częstymi skokami do 30. Nadal w grze jest sporo błędów graficznych czy ze środowiskiem. Jadąc samochodem nagle pojawiają się blokady przez co nie jesteśmy w stanie uniknąć kolizji.

Nieco lepiej jest na PS4 Pro tu gra działa przez prawie cały czas w 30 fps. DF zwracają uwagę, że poprawa była odczuwalna już po aktualizacji 1.20. Wiec na najnowszym patchu nie czuć już różnicy. Niektóre obiekty nadal pojawiają się zbyt późno przez co nie ma czasu na odpowiednią reakcję i uniknięcie kolizji.

Wersja PS5 działa w tej trójce najlepiej, konsekwentnie stara się utrzymać 60 fps. Aktualizacja 1.23 wydaje się bardziej skupiać na poprzedniej generacji konsol. Właściwa aktualizacja do wersji PS5 pojawi się jeszcze w tym roku i ma zaoferować wsparcie dla technologii zaimplementowanych w konsolach nowej generacji. Zatem może być jeszcze lepiej niż jest. To z kolei pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię