Strona głównaWiadomościOprogramowanieWindows 11: najważniejsze nowości. System będzie darmową aktualizacją

Windows 11: najważniejsze nowości. System będzie darmową aktualizacją

Microsoft w końcu pokazał światu system Windows 11 i zdradził (lub: potwierdził) sporo szczegółów na jego temat.

Na oficjalnym streamie Microsoftu na temat Windows 11 (który, swoją drogą, nie obył się bez sporych problemów technicznych na początku), twórcy systemu opowiedzieli o czekających nas nowinkach. Na pierwszy ogień poszedł zmodyfikowany wygląd, z bardziej zaokrąglonymi krawędziami i przemodelowanym paskiem Start. Ma on nie tylko ułatwić przełączanie się pomiędzy aplikacjami, ale też ułatwić organizację okien i widżetów, które po latach zapomnienia wracają do Windows.

Jeśli chodzi o organizację okien, Microsoft modyfikuje działanie dokowania okien aplikacji, które ma być teraz zapamiętywane w razie korzystania z zewnętrznych ekranów i ich podpinania / odłączania. Będziemy też mogli korzystać z kilku predefiniowanych układów dockowania, które mają działać z większą niż do tej pory liczbą jednocześnie otwartych aplikacji. Zaimplementowano także ułatwienia dla korzystających z urządzeń mobilnych, jak laptopy hybrydowe i tablety, przez co Windows 11 trochę w niektórych punktach przypomina założeniami anulowany Windows 10X.

To, co nas interesuje najbardziej, to oczywiście funkcje dla graczy. Microsoft chwali się, że system od początku budowano z myślą o graczach – nic dziwnego, istotnym elementem całości ekosystemu Microsoftu jest przecież Game Pass, dla którego w prezentacji Windows 11 również znalazło się miejsce. Oprócz tego, wspomniano o obsłudze technologii takich jak Direct Storage, Auto HDR, DirectX 12 Ultimate i granie w chmurze.

Na koniec, jak przysłowiowa wisienka na torcie, pojawiły się informacje o możliwości stworzenia przez deweloperów własnego systemu monetyzacji ich aplikacji w MS Store – z których Microsoft nie będzie czerpał zysków (wyraźna “zaczepka” w stronę Apple), o natywnej obsłudze aplikacji i gier Androidowych oraz… potwierdziła się informacja, że Windows 11 będzie darmową aktualizacją dla Windows 10. System ma się pojawić w okresie zimowym tego roku, ale już w ciągu najbliższych tygodni mają się pojawić pierwsze wersje testowe dla członków programu testów Insiders.

Całość prezentacji możecie zobaczyć tutaj (z drobnymi przerwami z powodu problemów technicznych):

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceMicrosoft
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię