Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077 jest inną grą niż to, co zobaczyliśmy na gameplayu

Cyberpunk 2077 jest inną grą niż to, co zobaczyliśmy na gameplayu

Minął już rok od pierwszej prezentacji gameplayu z gry Cyberpunk 2077. Pomimo tak długiego okresu nadal o polskiej produkcji wiemy stosunkowo niewiele. Co więcej, twórcy twierdzą teraz, że gra zmieniła się w porównaniu do tego, co oglądaliśmy kilka miesięcy temu.

Mateusz Tomaszkiewicz jest w CD Projekt RED Quest Directorem, czyli odpowiada za kształt misji i zadań w tworzonych przez Polaków grach. Kilka dni temu udzielił on wywiadu hiszpańskiemu serwisowi AreaJugones, w którym nie zabrakło tematów związanych z Cyberpunk 2077. Wygląda na to, że gra różni się od tego, co oglądaliśmy na gameplayu sprzed niemal roku (najpierw oglądali go dziennikarze za zamkniętymi drzwiami).

– Jest oczywiście wiele rzeczy, których nie powiedzieliśmy jeszcze o grze, ale jest też wiele rzeczy, nad którymi jeszcze pracujemy. Powiedziałbym, że gra różni się od tego, co pokazaliśmy na gameplayu. Ale jak już powiedziałem, wciąż są szczegóły, nad którymi aktualnie pracujemy – powiedział Tomaszkiewicz.

Zobacz: W Cyberpunk 2077 nie zobaczysz ekranu Game Over. Nawet jeśli zawalisz główną misję

Co to oznacza? Pracownik CD projekt RED przyznał, że pokazany fragment był tylko niewielką częścią gry. Od tamtego czasu trwały wytężone prace i udało się zaimplementować wiele nowych rozwiązań i poprawić to, co już wcześniej było dostępne, aby uzyskać grę RPG z otwartym światem, w której wybory rzeczywiście mają swoje konsekwencje.

– Ciągle coś poprawiamy i ciągle zastanawiamy się, jak uczynić grę ciekawszą. Gameplay, który widzieliśmy rok temu, jest zaledwie niewielkim fragmentem gry. Nie pokazywał jak wpasowuje się w otwarty świat i jak łączy się z większym obrazem gry – dodał Quest Director.

Tomaszkiewicz przyznał też, że osobiście inspirował się dwiema innymi grami RPG, w których akcje obserwowaliśmy z perspektywy pierwszej osoby. To między innymi Vampire Bloodlines oraz seria Deus Ex.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – zadania będą dużo bardziej rozbudowane niż w Wiedźminie 3

Na ten moment wciąż nie znamy daty premiery Cyberpunk 2077. Tę najprawdopodobniej poznamy na targach E3 2019 w Los Angeles, które odbędą się w czerwcu. Polskie studio zapowiedziało, że będzie to jedna z najważniejszych imprez w ich historii.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVG247
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię