Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077 - zadania będą dużo bardziej rozbudowane niż w Wiedźminie 3

Cyberpunk 2077 – zadania będą dużo bardziej rozbudowane niż w Wiedźminie 3

Jeśli ze zniecierpliwieniem czekacie na premierę Cyberpunk 2077 (lub chociaż jej ogłoszenie), to prawdopodobnie jesteście wśród milionów graczy na całym świecie. Z tego też powodu powinny Was ucieszyć kolejne informacje na temat gry CD Projekt RED, które pochodzą od jednego z projektantów zadań w polskiej firmie.

Miłośnicy Wiedźmina 3 z pewnością jako jedną z wielu zalet gry wymienią rozbudowane zadania. Każda misja, chociaż często polegała na zwykłym przynieś-zanieś, była w jakiś sposób rozbudowana. Nawet przy pobocznych zadaniach czuło się, że to ma sens i chciało się je wykonywać. Czy tak samo będzie w Cyberpunk 2077? Wygląda na to, że może być nawet lepiej. Philipp Weber – projektant zadań w CD Projekt RED, powiedział na ten temat kilka słów w trakcie jednego z niemieckich podcastów.

Zobacz: CD Projekt RED potwierdza – druga gra AAA przed końcem 2021 roku

W trakcie rozmowy Philipp przyznał, że zadania w Cyberpunk 2077 będą dużo bardziej rozbudowane niż te w Wiedźminie 3. Wynika to z samej tematyki gry. W przygodach Geralta wszystko było w gruncie rzeczy proste – potwory, miecze, trochę magii i do tego ludzkie emocje. W przypadku Cyberpunk 2077 dochodzi jeszcze technologia, która daje graczowi ogromne możliwości. Każde zadanie można rozwiązać na różne sposoby. Dlatego misje mają być nawet 3 do 5 razy bardziej rozbudowane. Jednocześnie Philipp Weber przyznał, że jest przy tym sporo zabawy i uwielbia to robić.

Zobacz: W Cyberpunk 2077 pojawi się Lady Gaga?

Jako jeden z przykładów podał on misję, w której gracz musi dostarczyć broń. Można to zrobić na wiele różnych sposobów. Jednak dopiero po czasie ktoś pomyślał, że przecież gracz może nie chcieć oddawać broni. Wtedy zadanie musiało zostać przemyślane na nowo, aby niemal każda logiczna decyzja dała się odzwierciedlić w świecie gry. Nawet taka o zatrzymaniu broni dla siebie. Przy okazji rozmowy projektant zadań w CD Projekt RED zdradził też, że w polskiej firmie w znacznym stopniu usprawniono współpracę i komunikację między poszczególnymi działami. To, jego zdaniem, powinno przełożyć się na bardziej dopracowaną produkcję.

Więcej szczegółów powinniśmy poznać na targach E3 2019, które odbędą się w czerwcu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

  1. Cyberpunk to tytuł, na który czekam z niecierpliwością. Jedyne czego się boję, to to, że jednak mi się nie spodoba, albo będzie niewypał. Chociaż to Redzi, więc nie jest to raczej możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię