Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077 w wersji na PC będzie wyglądać lepiej dzięki ray tracingowi

Cyberpunk 2077 w wersji na PC będzie wyglądać lepiej dzięki ray tracingowi

Cyberpunk 2077 to w tym momencie jedna z najbardziej wyczekiwanych gier nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Już wcześniej tak było, a sytuacje poprawiła jeszcze obecność w grze Keanu Reevesa. Dodatkowo powinni się ucieszyć się posiadacze PC-tów, bo oni dostaną trochę ładniejszą grę.

Nvidia oficjalnie ogłosiła, że nawiązała współpracę z CD Projekt RED. Efektem tego będzie dodanie do gry Cyberpunk 2077 obsługi śledzenia promieni, czyli ray tracingu. Rozwiązanie to będzie oczywiście dostępne tylko na komputerach, więc wersja PC-towa gry będzie wyglądała lepiej od konsolowych (co było raczej oczywiste).

– Cyberpunk 2077 to niezwykle ambitna gra, łącząca w sobie akcję widzianą z perspektywy pierwszej osoby z elementami RPG, a jednocześnie tworząca skomplikowany i wciągający świat, w którym chłoniemy przedstawianą historię. Uważamy, że świat Cyberpunka odniesie ogromne korzyści z realistycznego oświetlenia, które zapewnia ray tracing – powiedział Matt Wuebbling, szef działu marketingu GeForce w firmie NVIDIA.

Przy okazji firma udostępniła zrzuty ekranu z Cyberpunk 2077 z włączonym ray tracingiem i trzeba przyznać, że gra wygląda bardzo dobrze. Świat przyszłości wydaje się idealnym miejscem dla techniki śledzenia promieni. W końcu mówimy o miastach z mnóstwem źródeł światła, więc ray tracing w Cyberpunku 2077 będzie miał szansę pokazać pazur.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – fan krzyczący “You’re breathtaking!” otrzyma darmową kolekcjonerkę

Cyberpunk 2077 Ray Tracing Cyberpunk 2077 Ray Tracing

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię