Strona głównaGryAktualnościSteam - tak może wyglądać nowa wersja. Szykuje się sporo zmian

Steam – tak może wyglądać nowa wersja. Szykuje się sporo zmian

Do sieci wyciekły zrzuty ekranu, które mają prezentować nową wersję Steama. Jeśli okażą się prawdziwe, to serwis doczeka się sporego odświeżenia. Można wręcz powiedzieć, że zmieni się nie do poznania.

Steam w ostatnich miesiącach ma wiele powodów do zmartwień. Mocna konkurencja ze strony Epic Games Store czy coraz częstsze stawianie producentów na własne launchery to największe, ale z pewnością nie jedyne problemy. Chociaż Valve cały czas może pochwalić się pozycją lidera, to zmiany są konieczne. Wystarczy chociażby spojrzeć na to, jak dzisiaj wygląda platforma. Może pod względem dostępnych funkcji Steam wyprzedza konkurencję, ale już wizualnie przywodzi na myśl raczej początek XXI wieku. Na szczęście to ma się w tym roku zmienić.

Firma Valve już w styczniu zapowiedziała, że w tym roku Steam zostanie odświeżony. Jednak do tej pory nie zobaczyliśmy żadnych oficjalnych grafik, które prezentowałyby chociaż wczesną wersję nowej wersji platformy. Na szczęście pojawiły się zrzuty ekranu, pochodzącego z chińskiej wersji aplikacji, która bardzo mocno zmieniła się po ostatniej aktualizacji.

Steam - nowa wersja

Nowa wersja Steama wyróżnia się przede wszystkim kafelkowym ułożeniem treści. Na stronie głównej wyróżniają się sekcje z najnowszymi aktualizacjami i niedawno uruchamianymi grami. Dopiero poniżej nich znajduje się cała nasza biblioteka gier na Steamie. Według przecieku zmianie uległy także system wyszukiwania gier oraz zakładka sklepu.

Czy tak rzeczywiście będzie wyglądał nowy Steam? Tego nie wiemy, ale prawdopodobnie tak będzie. Kiedy zostanie zaktualizowany? Oby jak najszybciej.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię