Advertisement
Strona głównaGryAktualnościWspółzałożyciel Rockstar Games odchodzi z firmy

Współzałożyciel Rockstar Games odchodzi z firmy

Jeden z założycieli Rockstar Games i główny reżyser niemal wszystkich gier studia – Dan Houser – w marcu odchodzi z firmy.

Dan Houser razem z bratem założył w 1998 roku Rockstar Games. Od tamtego czasu był jedną z najważniejszych postaci w ciągle rozwijającej się firmie. To on był przecież reżyserem i dyrektorem kreatywnym niemal każdej gry, która wyszła spod młotka studia. Mowa o serii Grand Theft Auto, Red Dead Redemption, Bully czy też Max Payne. Dan Houser sprawował pieczę nad wszystkim. Można wręcz powiedzieć, że Rockstar Games to Dan Houser.

Zobacz: GTA 6 z oficjalną zapowiedzią już w przyszłym tygodniu?

Niestety, firma ogłosiła, że Houser odchodzi z Rockstar Games:

– Po dłuższej przerwie, która zaczęła się jeszcze jesienią 2019 roku, Dan Houser – wiceprezes Rockstar Games, odchodzi z firmy. Ostatnim dniem jego pracy będzie 11 marca. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za jego wkład. Rockstar Games stworzyło jeden z najlepszych i najpopularniejszych gier na świecie z globalną społecznością pasjonatów i niezwykle utalentowanym zespołem, który nadal pozostanie skupiony na aktualnych projektach – głosi oświadczenie Rockstar Games.

Zobacz: Kaskader prawdopodobnie zdradził czas akcji w GTA 6

Nie wiemy czemu Dan Houser zdecydował się opuścić firmę. Mężczyzna ma zaledwie 46 lat, więc trudno mówi o emeryturze. Z drugiej strony jego majątek prawdopodobnie pozwala mu na dostatnie życie do końca jego dni. Być może Houser planuje coś całkowicie nowego, a może jest po prostu zmęczony i ma dosyć. Z pewnością praca w Rockstar Games przez tyle lat była bardzo wymagająca.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię