Advertisement
Strona głównaKonsoleSony nie chce podać ceny PlayStation 5 przed konkurencją

Sony nie chce podać ceny PlayStation 5 przed konkurencją

Sony prawdopodobnie nie ogłosi ceny PlayStation 5 przed Microsoftem. Japończycy czekają na konkurenta, aby zaproponować klientom nieco niższą cenę. Tak samo było w przypadku premiery PlayStation 4 oraz Xbox One.

W trakcie niedawnej sesji Q&A z okazji ogłoszenia wyników finansowych za trzeci kwartał 2019 roku, Sony ujawniło kilka ciekawych informacji na temat PlayStation 5. Wiele z nich dotyczyło prawdopodobnej ceny konsoli, której najprawdopodobniej nie poznamy w najbliższym czasie. Jest ku temu kilka powodów, ale najważniejszym jest konkurencja ze strony Microsoftu.

– Cena PlayStation 5 nie jest znana, ponieważ musimy patrzeć na konkurencję. Dlatego tak trudno dyskutować w tym momencie na temat ceny. W zależności od niej musimy też ustalić, jakie promocje zamierzamy uruchomić i jak wielkie koszty jesteśmy w stanie sami ponieść – powiedział Hiroki Totoki, który w Sony pełni rolę Dyrektora Finansowego.

Sony prawdopodobnie czeka aż Microsoft oficjalnie ogłosi cenę Xbox Series X, aby za chwilę zaproponować za PlayStation 5 kwotę jak najbardziej konkurencyjną. Podobnie było przed premierą konsol obecnej generacji. Jeśli nie pamiętacie tego zbyt dobrze, to musicie wiedzieć, że PlayStation 4 było początkowo tańsze i mocniejsze niż Xbox One. Był to jeden z wielu czynników, z powodu którego to Sony wygrało obecną generację.

Zobacz: Tak wygląda finalna wersja PlayStation 5?

Ale konkurencja to nie jedyny powód ciągłego ukrywania ceny. Sony musi też wiedzieć, ile dokładnie będzie kosztować produkcja konsoli. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe to określenia, między innymi z powodu koronowirusa, który może skomplikować produkcję w Chinach i południowej Azji. Ważne są też koszty marketingu, reklam oraz pracowników.

– To kwestia balansu, a z tego powodu trudno powiedzieć coś konkretnego w tym momencie. Ale kiedy mówię, że przejście z jednej generacji na drugą będzie płynne, oznacza to, że wybierzemy optymalne podejście, zapewniające rentowność PS5 – dodał Totoki.

Według dotychczasowych plotek PlayStation 5 ma kosztować około 499 dolarów. To o 100 dolarów więcej niż w dniu premiery kosztowało PlayStation 4. Nie wiemy też, kiedy odbędzie się oficjalna prezentacja konsoli. Dużo mówiło się o terminie lutowym, ale na ten moment jest on coraz mniej prawdopodobny. Sony nie pojawi się też na E3.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię