Strona głównaKonsoleDarmowy Xbox Live Gold? Microsoft odpowiada

Darmowy Xbox Live Gold? Microsoft odpowiada

Ostatnio pojawiło się wiele plotek na temat zmiany sposobu dostępu do usługi Xbox Live Gold. Według nich Microsoft miałby wycofać ją z oferty i uwolnić tryb online za darmo. Microsoft wypowiedział się w tej sprawie.

Gdy Internet obiegły informacje o planowanym wycofaniu przez Microsoft usługi Xbox Live Gold i umożliwieniu graczom bezpłatnego dostępu do rozgrywek sieciowych zrobiło się bardzo gorąco. Gracze sami napędzali się kolejnymi spekulacjami i plotkami, w końcu jednak Microsoft postanowił wypowiedzieć się w tej sprawie i wylał kubeł zimnej wody na głowy graczy.

Rzecznik Microsoftu powiedział:

Nie ma żadnych zmian w Xbox Live Gold. […] Co więcej, Microsoft nie planuje obecnie zaprzestania sprzedaży Xbox Live Gold.

Informacja została przekazana do serwisu The Verge, który pytał o zmiany w Umowie o świadczeniu usług Microsoft. Pojawiły się tam zapisy, które mogły sugerować rebranding lub zmiany. Ostatecznie chodziło tylko o prawne rozróżnienie usług Xbox od samej subskrypcji XLG.

Zobacz: Disney zaliczył kilka miliardów strat

Xbox Live Gold

Tym samym Microsoft uciął wszelkie spekulacje na ten temat. Tylko czy na pewno? Niedawno ze sklepów została wycofana opcja 12 miesięcznej subskrypcji XLG. Można to tłumaczyć tym, że gracze mieliby opłaconą usługę, której niema. Kolejna sprawa to wypowiedź Jeffa Grubba, który na Twitterze napisał, że Xbox Live Gold odchodzi i tryb online będzie darmowy. Podał również przykład darmowego Fortnite oraz planów na udostępnienie darmowej rozgrywki sieciowej w Halo Infinite. Ostatecznie pozostaje iskierka nadziei.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

  1. Mogliby zrobić, że gry byłyby przypisywane do konkretnych kont i tryb online przenieść do Xbox live silver tego darmowego bez żadnych dodatkowych korzyści, a jeśli ktoś by chciał mieć gry na wielu kontach na 1 konsoli powinno się wykupić golda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię