Strona głównaGryAktualnościDARQ: przygodówka, której twórca odrzucił propozycję Epic by dotrzymać słowa fanom

DARQ: przygodówka, której twórca odrzucił propozycję Epic by dotrzymać słowa fanom

Jedni łamią obietnice dane fanom i wydają gry w Epic Store, narażając się tym samym na ich gniew, inni wręcz przeciwnie – odrzucają intratne oferty Epica. Tak jest w przypadku twórcy gry DARQ.

Za DARQ odpowiedzialne jest studio Unfold Games. Jeden z jego przedstawicieli, bezpośrednio odpowiedzialny za projekt, wziął udział w sesji pytań i odpowiedzi na Reddicie. Przyznał tam między innymi, że Epic Games złożyło im propozycję, której częścią miało być wydanie DARQ ekskluzywnie w ich sklepie. 

Zobacz: Gracze grożą twórcom gry z powodu ekskluzywności w Epic Games Store

Twórca zauważył, że gra jest jedną z najczęściej dodawanych na liście życzeń Steam. Już na długo wcześniej gracze usłyszeli obietnicę, że gra wyjdzie na tej właśnie platformie. Kiedy więc dostał propozycję z Epic, zdał sobie sprawę, że nie może na nią przystać, i że byłoby to nie fair wobec tych wszystkich fanów, którzy czekają na grę. Tym bardziej, że karta gry na Steam widnieje już od 2018 roku. Ponoć odmówił Epic jeszcze zanim nawet dowiedział się szczegółów finansowych potencjalnej umowy. Odrzucenie propozycji oznaczało, że DARQ w ogóle nie trafiło do sklepu Epic.

Trailer DARQ

Czy twórcy słusznie postąpili, odrzucając propozycję Epic Games?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię