Strona główna Wiadomości Rozrywka Deadpool 3 może zostać ocenzurowany przez Disneya - tak twierdzi reżyser filmu

Deadpool 3 może zostać ocenzurowany przez Disneya – tak twierdzi reżyser filmu

Od momentu przejęcia przez Disneya wytwórni 21st Centry Fox pod znakiem zapytania stanęła przyszłość wielu marek. Wśród nich znalazł się również Deadpool, który nie pasuje do grzecznego wizerunku nowego właściciela. Według Davida Leitcha, kolejna część filmu może nie być przeznaczona dla starszej widowni.

W jednym z wywiadów dla serwisu Yahoo, reżyser Deadpool 2, David Leitch, podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat przyszłości serii. Odniósł się do plotek na temat możliwego wciągnięcia Deadpoola w uniwersum kinowego Marvela. Według niego przyszłość czerwono-czarnego antybohatera nie jest ostatecznie przesądzona i może jednak nie trafić on do MCU. Jednak, choć mogłoby się wydawać, główną przeszkodą nie jest kategoria wiekowa poprzednich filmów. Kolejny film może być mniej brutalny, aby wpasować się w wymogi MCU.

Deadpool ma przyznaną kategorię wiekową R, przez co niekoniecznie musi być częścią MCU. Jednak nie musi być on R, a Disney nie musi robić filmów tylko w kategorii PG-13.

Deadpool 3 będzie ocenzurowany?

Czy to oznacza zabicie tak pięknie zapowiadającej się serii na rzecz “bajkowych jednorożców i księżniczek”? Niekoniecznie, Leitch podkreślił, że Disney w żaden sposób nie jest zobowiązany do utrzymania serii w obecnej kategorii wiekowej. Ale również nikt nie zmusi Disneya do tworzenia filmów przeznaczonych tylko dla młodych widzów. Doskonałym przykładem może być nowa wersja Blade’a, która ma mieć wyższą kategorię wiekową.

Zobacz: Twórcy Avengers: Endgame znaleźli rolę w świecie Marvela dla Keanu Reevesa

Według Leitcha Disney może mieć problem z wciągnięciem obecnej wersji Deadpoola do MCU. To mogłoby tłumaczyć brak jakichkolwiek informacji na jego temat podczas tegorocznego Comic-Conu, na którym poznaliśmy plany dotyczące czwartej fazy uniwersum. Według Ryana Reynoldsa, Deadpool miałby trafić do MCU dopiero w jego piątej fazie.

Pierwszą próbę ugrzecznienia Deadpoola mieliśmy okazję zobaczyć w zeszłym roku. Wtedy to Deadpool 2 powrócił do kin jako Once Upon a Deadpool. Pozbawiona niecenzuralnych dialogów i ostrzejszych scen wersja i tak otrzymała od brytyjskiego BBFC taką samą kategorię wiekową co oryginalny film. Nam pozostaje liczyć, że Disney nie zabije Deadpoola wpajając mu zasady savoir-vivre’u, tylko zacznie robić filmy również dla starszych widzów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

  1. Można wiedzieć skąd te przypuszczenia odnośnie blade’a z wyższą kategoria? Polecam obejrzeć pierw comic con na którym sam kevin feige mówi coś w stylu,, blade Will be in pg 13 and you gonna love it”. Po drugie z tego co wiem to w pg13 i tak w sumie dużo mogą pokazać w tej kategorii więc nic straconego. Zwłaszcza, że deadpool mógłby się spotkać na przykład z Spider man em

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE