Strona głównaMobileAktualnościTechnologia z kart graficznych AMD trafi do telefonów Samsunga

Technologia z kart graficznych AMD trafi do telefonów Samsunga

W najnowszych kartach graficznych Radeon RX 5700 AMD wykorzystało nową architekturę o nazwie RDNA. Co ciekawe, w przyszłości trafi ona również do produktów Samsunga. Chodzi przede wszystkim o smartfony.

Dwie wielkie firmy – AMD i Samsung – zapowiedziały oficjalną współpracę. W jej ramach Czerwoni będą licencjonować Koreańczykom technologie związane z architekturą RDNA. Dzięki temu, już za około 2 lata, Samsung ma wprowadzić do sprzedaży pierwsze produkty, które będą wykorzystywać rozwiązania AMD. Chodzi przede wszystkim o smartfony z nowymi układami graficznymi, ale także tablety i inne rozwiązania mobilne.

– To strategiczne partnerstwo poszerzy zasięg naszych rozwiązań graficznych o rynek mobilny, znacząco powiększając bazę użytkowników Radeonów i rozwijając cały ekosystem – powiedziała Lisu Su, prezes AMD.

Z zapowiedzi wynika, że Samsung będzie mógł stworzyć własny, mobilny układ graficzny, bazujący jedynie na rozwiązaniach AMD i architekturze RDNA. Jednocześnie Czerwoni zapisali w kontrakcie klauzulę, według której Koreańczycy nie będą mogli stworzyć rozwiązania, które będzie dla nich konkurencyjne. Niestety, nie znamy szczegółów umowy.

Czemu zajmie to aż 2 lata? Tyle mniej więcej trwa opracowanie nowego SoC (system-on-chip) oraz korzystających z nowego układu smartfonów. To rozsądny okres, w trakcie którego Samsung powinien stworzyć nowe rozwiązanie. To ciekawe też z jeszcze jednego powodu. Według niedawnych informacji Samsung będzie też produkował nowe karty graficzne zarówno Intela, jak i Nvidii. To by oznaczało, że mobilny gigant będzie współpracował z każdym producentem kart graficznych do PC-tów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię