Strona głównaWiadomościRozrywkaDetektyw Pikachu notuje rekord otwarcia wśród filmów na podstawie gier

Detektyw Pikachu notuje rekord otwarcia wśród filmów na podstawie gier

Tego, że Detektyw Pikachu będzie chętnie oglądanym filmem, można się było spodziewać. Ale że ustanowi amerykański rekord dla filmu opartego o grę – to jest jednak swego rodzaju sensacja.

Według redaktorów serwisu Box Office Mojo, Detektyw Pikachu miał najlepsze otwarcie ze wszystkich dotychczasowych filmów opartych o gry. W pierwszy weekend emisji w amerykańskich kinach film zarobił 58 milionów dolarów.

W filmie śledzimy losy Tima Goodmana, który wspólnie z najsłynniejszym, żółtym pokemonem bada losy zaginionego ojca tego pierwszego. Co rzadko spotykane, na temat filmu zgodni są zarówno widzowie, jak i krytycy. Najczęściej chwalonym elementem jest CGI (w przeciwieństwie do zmieszanego z błotem trailera nowego filmu z Sonic-iem).

Zobacz: Mortal Kombat XI z najlepszym otwarciem w historii serii

Wynik poza Stanami Zjednoczonymi też nie jest najgorszy. W 1. weekend film na świecie zarobił 103 miliony dolarów w 62 krajach. Zebrane w ten sposób łącznie 161 milionów dolarów jest wynikiem lepszym niż u dotychczasowego rekordzisty – filmu Lara Croft: Tomb Raider, który w 2001 roku w weekend otwarcia zdobył nieco ponad 48 milionów dolarów.

A Wy wybieracie sie do kin na filmowe przygody Pikachu?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię