Tego, że Detektyw Pikachu będzie chętnie oglądanym filmem, można się było spodziewać. Ale że ustanowi amerykański rekord dla filmu opartego o grę – to jest jednak swego rodzaju sensacja.

Według redaktorów serwisu Box Office Mojo, Detektyw Pikachu miał najlepsze otwarcie ze wszystkich dotychczasowych filmów opartych o gry. W pierwszy weekend emisji w amerykańskich kinach film zarobił 58 milionów dolarów.

W filmie śledzimy losy Tima Goodmana, który wspólnie z najsłynniejszym, żółtym pokemonem bada losy zaginionego ojca tego pierwszego. Co rzadko spotykane, na temat filmu zgodni są zarówno widzowie, jak i krytycy. Najczęściej chwalonym elementem jest CGI (w przeciwieństwie do zmieszanego z błotem trailera nowego filmu z Sonic-iem).

Zobacz: Mortal Kombat XI z najlepszym otwarciem w historii serii

Wynik poza Stanami Zjednoczonymi też nie jest najgorszy. W 1. weekend film na świecie zarobił 103 miliony dolarów w 62 krajach. Zebrane w ten sposób łącznie 161 milionów dolarów jest wynikiem lepszym niż u dotychczasowego rekordzisty – filmu Lara Croft: Tomb Raider, który w 2001 roku w weekend otwarcia zdobył nieco ponad 48 milionów dolarów.

A Wy wybieracie sie do kin na filmowe przygody Pikachu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię