Strona głównaGryAktualnościDiablo 4 – na grę poczekamy dłużej niż byśmy chcieli

Diablo 4 – na grę poczekamy dłużej niż byśmy chcieli

Diablo 4 w końcu zostało oficjalnie zaprezentowane na tegorocznym BlizzConie. Fani zostali zaspokojeni. Niemal wszystkim spodobało się to, co zobaczyli. Jednak wcale nie oznacza to, że od premiery dzieli nas zaledwie kilka miesięcy. Na Diablo 4 poczekamy prawdopodobnie dłużej niż byśmy chcieli.

Blizzard zdradził wiele na temat Diablo 4. Firma zaprezentowała nam rewelacyjny, fabularny trailer. Była też zapowiedź, która zawierała fragmenty gameplayu. W końcu jednemu ze streamerów pozwolono na nagranie aż 2 godzinnego materiału bezpośrednio ze stoiska na BlizzConie 2019. Poznaliśmy też klasy, jakie będą dostępne w momencie premiery i wiemy też, że z czasem pojawią się dodatki (to akurat żadne zaskoczenie). A co z datą premiery?

Diablo 4 – kiedy premiera?

W żadnym momencie nie padła nawet przybliżona data premiery Diablo 4. Blizzard nie powiedział nam nawet, że będzie to 2020 rok. Dlaczego? Bo prawdopodobnie prace nadal są dalekie od ukończenia. Udostępnienie na stoisku 2-godzinnego fragmentu gry nie oznacza, że ta została już skończona. Zresztą przyznał to sam reżyser gry – Luis Barriga.

– Gra tego kalibru wymaga czasu. Diablo 4 nie zostanie wydane szybko, nawet jak na Blizzarda – powiedział Lusi Barriga.

O co dokładnie mu chodzi? Blizzard znany jest (a przynajmniej kiedyś był) z bardzo długich prac nad swoimi grami. Firma w najmniejszych szczegółach miała dopracowany każdy niemal element. Błędy się zdarzały, ale były rzadkie i szybko usuwane. Dlatego powiedzenie, że coś zadebiutuje szybko jak na Blizzarda oznacza, że musielibyśmy sporo na grę poczekać. A skoro w przypadku Diablo 4 nie ma mowy nawet o tym, to gra pojawi się na sklepowych półkach dużo później niż byśmy chcieli. Sam Barriga przyznał, że aktualny stan to zaledwie pierwszy krok w długiej podróży.

Pamiętajcie, że Diablo 3 zostało zapowiedziane już w 2008 roku, a zostało wydane dopiero w 2012 roku – aż 4 lata później. Overwatch oficjalnie został zaprezentowany w 2014 roku, a trafił do nas 2 lata później. Idąc tym tokiem myślenia, możemy z dużym prawdopodobieństwem założyć, że premiera w 2020 roku jest nierealna. Nie wiadomo, czy gra zostanie wydana nawet w 2021 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię