Strona głównaGryAktualnościTwórca God of War marzy o tym, aby Kratos trafił też na...

Twórca God of War marzy o tym, aby Kratos trafił też na PC

Coraz rzadziej mówi się o ekskluzywności gier. Ta dotyczy już praktycznie tylko konsol PlayStation i produkcji tworzonych przez studia należące do Sony. Czy takie God of War ma szansą kiedykolwiek pojawić się na PC? Jego twórca o tym marzy.

Cory Barlog jest dyrektorem kreatywnym w studiu Sony Santa Monica. To właśnie oni są w głównej mierze odpowiedzialni za ostatnią część God of War, która zebrała rewelacyjne oceny i uznawana jest za jedną z najlepszych gier ostatnich kilkunastu miesięcy. Okazuje się, że nawet oni chcieliby wydać przygody Kratosa i jego syna w wersji na PC.

Zobacz: PlayStation 5 – wszystko, co wiemy o nowej konsoli Sony

Barlog został o to zapytany na Twitterze, przy okazji rozmowy na temat ekskluzywności Death Stranding. Jeden z fanów zasugerował, że skoro gra Hideo Kojimy może trafić też na komputery, to przyszła również pora na port God of War na PC. Odpowiedź pracownika Sony Santa Monica była bardzo szczera.

– Wiem. Marzę o tym. Jest to, niestety, nie moja decyzja. Jak udowodniono na co dzień, nie jestem Hideo Kojimą – skomentował sprawę Cory Barlog.

Trudno się z tym nie zgodzić. I nie chodzi nawet o to, że Kojima jest jakimś bogiem świata gier i po prostu może sobie pozwolić na więcej. Podstawowa różnica polega na tym, że Hideo ma własne studio – Kojima Productions. Z kolei Cory Barlog jest zatrudniony bezpośrednio przez Sony. Gdy twórca Death Stranding pracował dla Konami, to gry z serii Metal Gear Solid też przez bardzo długi czas omijały rynek PC-towy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię