Strona głównaGryAktualnościW oryginalne Diablo może już zagrać w przeglądarce internetowej

W oryginalne Diablo może już zagrać w przeglądarce internetowej

Diablo to gra, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. I chociaż za najlepszą część uchodzi chyba dwójka, to jedynka też ma spore grono wiernych fanów. Część z nich ucieszy się z faktu, że oryginalne Diablo można uruchomić w przeglądarce internetowej.

Pierwsze Diablo zostało wydane aż 23 lata temu – w grudniu 1996 roku w wersji na PC. Od tamtego czasu marka urosła do miana legendy. Doczekała się dwóch kolejnych części i mnóstwa dodatków, a aktualnie trwają prace nad Diablo 4. Ale nie o tym miałem pisać. Jeśli jesteście fanami pierwszej części, to mam dobre informacje. Grę możecie uruchomić z poziomu przeglądarki internetowej.

Zobacz: Warcraft – nikłe szanse na sequel filmu

Za projekt odpowiedzialna jest grupa o nazwie Rivsoft. Dzięki nim w oryginalne Diablo można zagrać z poziomu przeglądarki internetowej. Niestety, jest pewien haczyk. Jeśli nie dysponujecie samą grą, to możecie uruchomić jedynie coś w rodzaju dema. W jego ramach mamy dostęp do dwóch pierwszych lokacji i jeden klasy postaci. Natomiast jeśli macie dostęp do plików gry, to wystarczy przerzucić jeden z nich i dostaniecie dostęp do całości. Twórcy tej „modyfikacji” (o ile tak można ją nazwać) poprawili też kilka elementów w samej grze, w tym źle napisany kod w kilku miejscach.

Zobacz: Diablo Immportal nie jest klonem wersji PC. To indywidualna platforma

Jeśli chcecie sprawdzić Diablo w przeglądarce internetowej, to musicie przejść na stronę Diablo Rivsoft.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię