Strona głównaEsportWicemistrzowie świata Fortnite grali na padzie ze wspomaganiem celowania

Wicemistrzowie świata Fortnite grali na padzie ze wspomaganiem celowania

W weekend odbyły się Mistrzostwa Świata Fortnite z pulą nagród 30 mln dolarów. Po wielu rozgrywkach poznaliśmy najlepszych graczy na świecie. Jednak w przypadku par większe emocje wywołała drużyna, która zajęła drugie miejsce.

Najlepszym na świecie graczem solo w Fortnite’a okazał się 16-letni Kyle ‘Bugha’ Giersdorf, który zgarnął 3 mln dolarów. W przypadku duetów wygrali nyhrox oraz aquaa, ale to nie o nich mówi się najwięcej. Większe emocje wywołuje para, która zajęła drugie miejsce – Rojo oraz Wolfiez. Dlaczego? Bo grali na kontrolerach. Nie byłoby sensacji, gdyby nie fakt, że mieli włączone wspomaganie celowania.

Zobacz: Ninja tworzy książkę. Chce uczyć jak być “niepowstrzymanym graczem”

Zazwyczaj w rozgrywkach esportowych zawodnicy korzystają z myszek i klawiatur, a przynajmniej w tzw. strzelankach. Jednak Epic Games nie stawiało graczom takich ograniczeń. Jeśli mieli ochotę, to mogli używać kontrolerów i to nawet ze wspomaganiem celowania. Dlatego też wiele osób wyraziło z tego powodu swoje niezadowolenie. Takie podejście wydaje się niesprawiedliwe. Chociaż celowanie za pomocą myszki jest łatwiejsze, to jednak domyślnie włączone wspomaganie na padach to spore ułatwienie.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy wszyscy gracze powinni być zobowiązani do korzystania z tych samych akcesoriów, czy może pozwolić na granie na padzie, ale z wyłączonym wspomaganiem celowania? Dajcie znać w komentarzach!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię