Strona głównaGryAktualnościDiRT 5 - nie da się przenieść postępów z PS4 na PS5

DiRT 5 – nie da się przenieść postępów z PS4 na PS5

Twórcy kolejnej gry mają problem z jej pełną wsteczną kompatybilnością pomiędzy PS5 a PS4. Tym razem padło na Codemasters i DiRT 5.

Mówiąc o wstecznej kompatybilności, ma się z reguły na myśli jej pełne wsparcie, włącznie z możliwością przeniesienia całego postępu poczynionego w danym tytule. Szczególnie, jeśli save’y z gier zapisuje się w chmurze, a Sony taką możliwość oferuje od wielu lat. Tym dziwniejsze są kolejne doniesienia na temat kolejnej gry, w której – póki co – zaczynając zabawę na PlayStation 5, będzie trzeba robić to od początku. To inaczej niż na next-genowym Xboxie. Taką informację oficjalnie potwierdzili twórcy DiRT 5 (bo o niej mowa) na koncie na Twitterze.

Wcześniej podobne informacje pojawiły się na temat remastera Spider-Mana. W przypadku DiRT 5 okazuje się, że jedyne co możemy przenieść między generacjami, to tory stworzone w trybie PlayGrounds. Szerzej na temat tego trybu rozpisywaliśmy się tutaj.

Gwoli ścisłości należy oddać, że zarówno w przypadku Spider-Mana jak i DiRT 5 autorzy w pocie czoła pracują nad tym, by umożliwić graczom pełne przeniesienie postępów między grami. Mimo wszystko… nie uważacie, że takie problemy na krótko przed premierą konsoli to dość niepokojący znak?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTwitter
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię