Strona głównaGryAktualnościDisney wypuści reedycje klasycznych platformówek - Alladyna i Króla Lwa

Disney wypuści reedycje klasycznych platformówek – Alladyna i Króla Lwa

Disney chce wypuścić odświeżone wersje dwóch ogromnych, konsolowych hitów z połowy lat 90 poprzedniego wieku. Platformówki Alladyn oraz Król Lew pierwotnie ukazały się na Segę Genesis i Super Nintendo.

Nowe wersje gier będą miały grafikę w wysokiej rozdzielczości i pojawią się na Nintendo Switch, PlayStation 4, Xboxa One oraz PC. Ich pierwsze wersje wyszły w latach 1993 i 1994, na fali popularności filmu i serialu animowanego. Obie mają na koncie ponad milion sprzedanych egzemplarzy na całym świecie, a Alladyn jest trzecią w historii najlepiej sprzedającą się grą na Segę Genesis. Łącznie pojawiła się i sprzedała w 4 milionach kopii.

Zobacz: Podrabiane retro gry zalewają rynek

Klasyki firmy Disney pojawią się w dwupaku jeszcze tej jesieni. Oprócz “podkręconej” grafiki otrzymają natychmiastowy zapis rozgrywki i możliwość cofania o 15 sekund. Fani Alladyna będą się mogli dodatkowo zapoznać z nigdy nie opublikowanym szerokiemu gronu odbiorców demem starej wersji, pokazywanym tylko na targach. Dla fanów Króla Lwa przygotowano natomiast w bonusie wersję, która pojawiła się na konsoli Super Nintendo. Na dokładkę – wywiady zza kulis i artworki z tworzenia pierwszych wersji gier.

Zobacz: EA chce przenieść kolejne tytuły na Nintendo Switch

Gry mają kosztować około 29.99 dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię