Strona głównaWiadomościRozrywkaDisney+ bez możliwości współdzielenia konta. Nie będzie pasożytowania

Disney+ bez możliwości współdzielenia konta. Nie będzie pasożytowania

Disney+ w przeciwieństwie do Netflixa bardzo rygorystycznie podchodzi do kwestii współdzielenia konta. Korporacja jasno określa swoje zasady i wyraźnie podkreśla, że będzie walczyć z piractwem.

Disney jest już na ostatniej prostej do uruchomienia swojej platformy streamingowej. Szczegóły mają zostać ujawnione podczas nadchodzącego D23. Wytwórnia z pewnością będzie kusiła bardzo bogatą ofertą jednak odbędzie się to kosztem bardzo rygorystycznych zasad dotyczących korzystania z konta.

Ta umowa pozwoli Spectrum na dalsze dostarczanie klientom popularnych treści Disneya, umożliwi przyszłą dystrybucję przez Spectrum usług Disneya i rozpocznie wspólne wysiłki w celu rozwiązania istotnej kwestii łagodzenia skutków piractwa.

Obie firmy przez piractwo rozumieją bardzo popularną wśród użytkowników tego typu serwisów wspólnego dzielenia się dostępem do konta. Na mocy podpisanej współpracy firmy połączą siły w walce z tym procederem. Na razie nie wiadomo jak będzie to zorganizowane i jak będzie działało w praktyce.

Zobacz: Ewan McGregor powróci do roli Obi-Wana. Disney kręci serial o Mistrzu Jedi

A jakie jest podejście HBO GO i Netflix do udostępniania hasła?

Takie podejście jest zdecydowanie czymś nowym do czego nie są przyzwyczajeni subskrybenci usług Netflix i HBO GO. Jak podkreśla CEO Netflix, Reed Hastings:

Udostępnianie haseł to coś, z czym musisz nauczyć się żyć, ponieważ istnieje tak wiele legalnych sposobów udostępniania haseł, jak dzielenie ich z małżonkiem i z dziećmi.

Podobne podejście do tematu ma również HBO GO. Takie działanie rozpoznaje jako strategię marketingową, która ułatwia dotarcie do młodszego widza i przyzwyczajenie go do usługi, którą kupi gdy sam będzie dorosły. Pomimo tego, że regulamin obu tych platform zabrania dzielenia się kontem to jednocześnie umożliwia korzystanie z nich na kilku sprzętach. I ostatecznie nie robią problemów z korzystania z jednego konta z przyjaciółmi.

Zobacz: Kevin sam w domu – Disney+ nagra nową wersję kultowej świątecznej komedii

A wy korzystacie wspólnie z HBO GO i Netflix? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię