Strona główna Wiadomości Akcesoria DJI RoboMaster S1 - robot, który walczy i nauczy Cię programowania

DJI RoboMaster S1 – robot, który walczy i nauczy Cię programowania

Jeśli chociaż raz oglądaliście polską lub amerykańską wersję Walk Robotów, na pewno przynajmniej przez chwilę chcieliście mieć robota jak te, które walczyły w programie. Dzięki DJI RoboMaster S1 to pragnienie może się spełnić.

DJI RoboMaster S1 to nie dron, jak mogłaby sugerować nazwa producenta. To niemal w pełni programowalny robot, który wygląda jak owoc pracy grafika w jakiejś grze w klimatach science-fiction. Składa się z 46 elementów, które można składać tak, jak nam to tylko podpowiada wyobraźnia. Jeździ na 4 kółkach, z których każde jest napędzane. Na jego pokładzie zamontowano 2-osiowy gimball oraz kamerę HD. Całość możemy oczywiście podpiąć pod dedykowaną aplikację.

Zobacz: Chappie kolejnym robotem w Apex Legends?

A gdzie w tym wszystkim wspomniane na wstępie Walki Robotów? Maszynę “uzbrojono” w blaster, którego zasada działania opiera się o podczerwień, choć może on strzelać też “prawdziwymi”, żelowymi kulkami. Pancerz robota reaguje zarówno na podczerwień jak i dotyk, można więc urządzać prawdziwe walki. Twórcy myślą zresztą o profesjonalnych turniejach.

Zobacz: Robot kontrolowany za pomocą fal mózgowych

Co ciekawe, walka to nie jedyne możliwe zastosowanie DJI Robomaster S1. Jak zapewnia producent, osoby ze smykałką do programowania będą mogły robota przystosować do wielu różnych zastosowań – robot ma aż 6 modułów AI, które na to pozwalają. Jest więc także idealnym sprzętem chociażby dla dzieci, u których chcemy zaszczepić żyłkę programisty.

Pełne (chyba) możliwości robota prezentuje poniższy film:

Ile trzeba będzie wydać na takie cudo? Oficjalna cena DJI RoboMaster S1 to 499 dolarów, czyli nieco ponad 2000 złotych. Czy to dużo, czy mało jak za jego możliwości – oceńcie sami. Ja jednak liczę po cichu, że robot trafi do oficjalnej dystrybucji w Polsce, bo zapowiada się niezwykle ciekawie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE