Strona głównaKonsoleDolby Atmos także w filmach i grach, które nie obsługują Dolby Atmos

Dolby Atmos także w filmach i grach, które nie obsługują Dolby Atmos

Dolby Atmos staje się coraz bardziej wszechobecnym standardem. Technologia opracowana przez Dolby trafia do kolejnych urządzeń, w tym nawet smartfonów. Tymczasem graczy powinna ucieszyć informacja, że Dolby Atmos będzie jeszcze lepiej wykorzystywane przez konsolę Xbox One, a wkrótce być może także Windowsa 10.

Dolby Atmos trafiło do Xbox One i Windowsa 10, w formie zewnętrznej aplikacji, już w 2017 roku. Jednak korzystanie z jego możliwości wymagało, aby filmy i gry były przystosowane do obsługi standardu, czyli po prostu miały przygotowaną odpowiednią ścieżkę dźwiękową. Wkrótce może już nie być to konieczne. W najnowszej wersji alpha dla uczestników programu Insider pojawiła się ciekawa funkcja, która pozwala na przerobienie każdego audio na Dolby Atmos.

Wykorzystywany będzie do tego własny algorytm Dolby Atmos. Oczywiście efekty nie będą tak dobre, jak w filmach i grach od początku przystosowanych do obsługi standardu, ale lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Efekty na pewno będą lepsze u wszystkich tych, którzy dysponują odpowiednim sprzętem. Steven Wilssens z Microsoftu dodał, że funkcję będzie można wyłączyć w ustawieniach Xbox One. Przyznał również, że na razie to samo nie jest rozważane w przypadku systemu Windows 10, ale możliwe jest dodanie funkcji w inny sposób i finalnie efekt będzie taki sam.

Korzystacie z Dolby Atmos?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię