Advertisement
Strona głównaWiadomościDr Disrespect zbanowany na zawsze na Twitchu

Dr Disrespect zbanowany na zawsze na Twitchu [aktualizacja]

Twitch zbanował dzisiaj popularnego streamera, Guya Beahma, znanego szerzej jako Dr Disrespect. Kara ta jest tym bardziej szokująca, że streamer ma 4 miliony obserwujących na Twitchu.

Dr Disrespect jest również jednym ze streamerów objętych ekskluzywną umową z platformą streamingową Amazonu. Powód stojący za karą dla Disrespecta nie jest znany.

Zapytany o komentarz przedstawiciel Twitcha nie zdradził co się stało, nie określił też długości bana. Jedyne, co zdradził, to ogólnikowe oświadczenie, że Twitch podejmuje stosowne kroki zawsze, kiedy tylko pojawiają się dowody na złamanie regulaminu. 

Zobacz: Zdaniem Disrespecta gracze Fornite powyżej 13 roku życia nie są normalni

Beahm nie skomentował sytuacji w żadnym ze swoich kanałów social media, ale podejrzaną już i tak sytuację dodatkowo spotęgował tweet innej streamerki. ShannonZKiller napisała, że Disrespect jest “skończony i to nie tylko na Twitchu”, aczkolwiek w trakcie nocy tweet został usunięty. Póki co wiadomo tylko, że nie chodzi o złamanie zasad DMCA (Digital Millennium Copyright Act – ustawy o prawie autorskim), a wszyscy subskrybenci Disrespecta otrzymali zwrot pieniędzy.

To już druga taka kara dla niego. Poprzednią dostał w dość kuriozalnych okolicznościach, kiedy to podczas targów E3 w 2019 roku wszedł z kamerą do łazienki na terenie Los Angeles Convention Center. Okazało się to być niezgodne nie tylko z regulaminem Twitcha, ale także z prawem stanu Kalifornia.

Piątkowy ban dla Disrespecta zbiegł się w czasie z dużą akcją banowania streamerów zamieszanych w akty molestowania seksualnego, ale póki co nie ma żadnych dowodów ani nawet przesłanek, że obie sytuacje coś łączy.

28.06.2020 – Aktualizacja: Główny zainteresowany w końcu zabrał głos, po kilku dniach milczenia. Jednak jego tweet na temat bana jest równie zdawkowy co wszystkie poprzedne, innych autorów. Napisał jedynie, że Twitch w żaden sposób nie kontaktował się z nim w kwestii swojej decyzji. Podziękował również wszystkim za wsparcie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię