Strona głównaGryAktualnościDriver 2 dostaje port na PC w 60 fps

Driver 2 dostaje port na PC w 60 fps

Zespół deweloperów stworzył nieoficjalny port PC dla exclusive’a z PSX – Driver 2. Ten klasyczny hit jest więc teraz dostępny m.in. w 60 fps.

Co ciekawe, port nie jest emulowaną wersją Drivera 2 – ekipa pracująca nad grą dokonała tzw. reverse engineeringu, czyli przeanalizowała kod oryginalnej gry i odpowiedziała sobie na pytanie – jak przebiegał proces jego tworzenia. Jest to więc pełnoprawny, natywny port gry.

Gra jest dzięki temu w 100% grywalna, od początku do końca. Jednak trzeba brać pod uwagę, że gra korzysta z oryginalnych poziomów i assetów z pierwszego PlayStation, więc trzeba będzie stworzyć obraz oryginalnej płyty z PSX, by ją uruchomić.

Oprócz umożliwienia graczom gry jako takiej, celem twórców było też naprawienie wszystkich znalezionych w oryginalnej grze błędów. W przyszłości chcą oni też dodać obsługę współczesnych silników audio i pozbyć się niepotrzebnego kodu.

Zobacz: Na PlayStation 5 pogramy w gry z PSX, PS2, PS3 i PS4? Na to wygląda

Najnowszą wersję gry możecie pobrać stąd. Kod wymaga skompilowania, a kiedy już to zrobicie, przekopiujcie folder DRIVER2 z płyty z grą do folderu gdzie znajduje się skompilowany plik EXE.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceDSOGaming
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię