Strona głównaKonsoleDualSense ze wsparciem dla Steam. Czy PC otrzyma gry z PS5?

DualSense ze wsparciem dla Steam. Czy PC otrzyma gry z PS5?

Valve zareagowało na pojawienie się DualSense. Pecetowa platforma ponoć już wspiera nowego pada, aczkolwiek nie ze wszystkimi funkcjami.

Valve poinformowało oficjalnie, że DualSense będzie wspierane przez Steama, a co za tym idzie – na platformie zagramy nowym padem w każdą grę, która z niej pochodzi. Aktualnie dostępny jest zestaw podstawowych funkcji, czyli sterowanie, działanie przycisków, itp., ale już niedługo wspierane będą też nowinki wprowadzone przez Sony w nowym urządzeniu – adaptacyjne triggery, haptyczne wibracje, itp. 

PlayStation 5 DualSense

Jakiś czas temu sporo mówiło się o tym, że gry, będące do tej pory exclusive’ami dla PlayStation, mają się zacząć stopniowo pojawiać na PC. Sony co prawda zaprzeczyło tamtym pogłoskom, ale z drugiej strony, pierwszą “jaskółką” zmian był debiut Horizon: Zero Dawn. Ciekawi jesteśmy czy pełne wsparcie dla DualSense nie jest przypadkiem przejawem kolejnego etapu tego procesu. Oczywiście Steam powinien “dla zasady” wspierać wszystkie kontrolery jakie są na rynku, ale już współpraca z dodatkowymi funkcjami DualSense, które zapewne będą przewidziane dla exclusive’ów Sony, może być przejawem czegoś więcej. Jak sądzicie?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię