Strona głównaEsportCounter-StrikeKatowicki Major przyniesie zmiany w systemie rozgrywek

Katowicki Major przyniesie zmiany w systemie rozgrywek

Wygląda na to, że system Minorów przed IEM Katowice czeka drobne odświeżenie. ESL właśnie ogłosiło serię zmian (co do niektórych nie ma jeszcze szczegółów), które mają sprawić, że walka o miejsca na Majorze będzie ciekawsza.

Do katowickiego Majora pozostało nieco ponad 2 miesiace, a ESL cały czas pracuje nad tym jak walkę o najbardziej prestiżowe nagrody w Counter-Strike’u uczynić jeszcze ciekawszą. Tak więc, z Minorów do Majora dostaną się o 2 zespoły więcej niż to było przy okazji poprzednich turniejów tej rangi. Zostaną one wyłonione spośród zespołów, które na Minorach zajmą 3. miejsca w swoich grupach. Rywalizacja ta, nazwana Minor Play-In zostanie rozegrana 27 stycznia, w systemie drabinki podwójnej eliminacji

Zobacz także: Znamy daty i format europejskich Minorów do turnieju w Katowicach

Zmiany dotkną także samego Majora. Turniej dalej będzie rozgrywany systemem GSL, ale tylko mecze otwarcia będą rozgrywane systemem BO1, natomiast wszystkie kolejne – jako BO3. Zrezygnowano również z finałów Minorów, ponieważ nie było sensu rozgrywać go między zespołami, które już i tak mają zapewniony awans. A co do rozstawienia w turnieju głównym, to lepsze miejsce otrzyma zespół, który do Majora awansował z drabinki wygranych.

Zobacz także: ESL zdradza pierwsze szczegóły ESL One Cologne 2019

Oprócz powyższych, czekają nas jeszcze zmiany w systemie szwajcarskim podczas fazy Nowych Pretendentów oraz Nowych Legend, co ogłosił na swoim profilu na Twitterze sam Carmac. Nie podał jednak jeszcze żadnych szczegółów na czym te zmiany miałyby polegać.

Jak myślicie, czy wspomniane nowości uatrakcyjnią widowisko?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię